Простата-це залоза, розташована під сечовим міхуром перед прямою кишкою. Він відіграє важливу роль у частині чоловічої репродуктивної системи, яка виробляє рідини, що несуть сперму.

Операція з часткового або повного видалення простати називається простатектомією. Найбільш частими причинами хірургічного втручання на простаті є рак простати і збільшення простати або доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ).

Попереднє навчання-це перший крок до прийняття рішення про ваше лікування. Всі види операцій на передміхуровій залозі можуть проводитися під загальною анестезією, при якій ви присипляєте, або під спінальної анестезією, яка знеболює нижню половину вашого тіла.

Ваш лікар порекомендує тип анестезії залежно від вашої ситуації.

Мета вашої операції:

 • вилікуй свій стан
 • підтримувати утримання сечі
 • підтримувати здатність до ерекції
 • мінімізувати побічні ефекти
 • мінімізувати біль до, під час і після операції

Види операцій на простаті

Мета операції на простаті також залежить від вашого стану. Наприклад, метою хірургії раку простати є видалення ракової тканини. Метою операції ДГПЗ є видалення тканини простати і відновлення нормального відтоку сечі.

Відкрита простатектомія

Відкрита простатектомія також відома як традиційна відкрита операція або відкритий доступ. Ваш хірург зробить розріз на шкірі, щоб видалити простату і прилеглі тканини.

Як ми пояснюємо тут, існує два основних підходи:

Радикальний позаділонний розріз: ваш хірург зробить розріз від пупка до лобкової кістки. У більшості випадків хірург видаляє тільки простату. Але якщо вони підозрюють, що рак поширився, вони видаляють деякі лімфатичні вузли для аналізу. Ваш хірург може не продовжити операцію, якщо виявить, що рак поширився.

Радикальний перинеальний доступ: ваш хірург зробить розріз у просторі між прямою кишкою і мошонкою. Це часто робиться, коли у вас є інші захворювання, які ускладнюють операцію на лобку. У цьому положенні ваш хірург не може видалити лімфатичні вузли. Ця операція займає менше часу, ніж позаділонна операція, але має більш високий ризик еректильної дисфункції.

Для обох підходів ви можете перебувати під загальною анестезією, спінальної або епідуральної анестезією.

Лапароскопічний доступ

Лапароскопічна хірургія-це малоінвазивний підхід до хірургії простати. Також є два основних підходи до цієї процедури:

Лапароскопічна радикальна простатектомія: Ця операція вимагає декількох крихітних розрізів, щоб хірург міг вставити невеликі хірургічні інструменти. Ваш хірург буде використовувати тонку трубку з камерою, щоб побачити область.

Робототехнічна лапароскопічна радикальна простатектомія: деякі операції включають робототехнічний інтерфейс. При цьому типі хірургії хірург сидить в операційній і управляє роботизованою рукою, дивлячись на монітор комп’ютера. Роботизована рука може забезпечити більшу маневреність і точність, ніж інші процедури.

Чи існують відмінності між ORP, ORP та RALRP?

При різних типах операцій з приводу раку простати результати відкритої радикальної простатектомії( ORP), лапароскопічної (LRP) і роботизованої простатектомії (RALRP) істотно не розрізняються.

Але люди, які вибирають LRP і RALRP, можуть зіткнутися з:

 • менше крововтрати
 • менше болю
 • більш коротке перебування в лікарні
 • більш швидкий час відновлення

Крім того, люди, які вибирають RALRP, повідомляють про більш швидке відновлення при утриманні (здатність контролювати сечовий міхур і кишечник) і скорочення часу перебування в лікарні в порівнянні з LRP. Але загальні результати все ще залежать від досвіду та навичок хірурга.

Типи операцій на передміхуровій залозі, які допомагають зменшити відтік сечі

Лазерна хірургія простати

Лазерна хірургія простати в першу чергу лікує аденоми простати, не роблячи ніяких розрізів за межами вашого тіла. Замість цього ваш лікар вставить оптоволоконний зонд через кінчик статевого члена в уретру. Потім ваш лікар видалить тканину простати, яка блокує відтік сечі. Лазерна хірургія може бути не такою ефективною.

Ендоскопічна хірургія

Як і при лазерній хірургії, при ендоскопічної хірургії розрізи не виробляються. Ваш лікар буде використовувати довгу гнучку трубку з лампою і лінзами для видалення частин передміхурової залози. Ця трубка проходить через кінчик статевого члена і вважається менш інвазивною.

Розширення уретри

Трансуретральна резекція простати (ТУРП) при ДГПЗ: ТУР ПЖ є стандартною процедурою при ДГПЗ. Уролог наріже збільшену тканину простати дротяною петлею. Шматочки тканини увійдуть в сечовий міхур і вимиваються в кінці процедури.

Трансуретральний розріз простати( TUVP): ця хірургічна процедура складається з декількох невеликих розрізів в простаті і шийці сечового міхура для розширення уретри. Деякі урологи вважають, що ТИП має менший ризик побічних ефектів, ніж ТУРП.

Що відбувається після операції?

Перш ніж ви прокинетеся після операції, хірург вставить катетер у ваш пеніс, щоб допомогти спорожнити сечовий міхур. Катетер необхідно залишити на 1-2 тижні. Можливо, вам доведеться залишитися в лікарні на кілька днів, але зазвичай ви можете повернутися додому через 24 години. Ваш лікар або медсестра також проінструктують вас, як поводитися з катетером і як доглядати за місцем операції.

Коли все буде готово, медичний працівник видалить катетер, і ви зможете помочитися самостійно.

Який би тип операції ви не перенесли, місце розрізу, ймовірно, буде болючим протягом декількох днів. Ви також можете випробувати:

 • кров в сечі
 • роздратування сечі
 • труднощі з утриманням сечі
 • інфекції сечовивідних шляхів
 • запалення простати

Ці симптоми є нормальними протягом від декількох днів до декількох тижнів після одужання. Час вашого відновлення буде залежати від типу і тривалості операції, вашого загального стану здоров’я і від того, чи будете ви слідувати вказівкам лікаря. Вам можуть порадити знизити рівень активності, включаючи секс.

Загальні побічні ефекти операції на простаті

Загальні побічні ефекти операції на простаті

 • реакція на анестезію
 • кровотеча
 • інфекція операційного поля
 • пошкодження органів
 • згустки крові

Ознаки того, що у вас може бути інфекція, включають жар, озноб, набряк або дренаж з розрізу. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо ваша сеча заблокована, або якщо кров у сечі густа або погіршується.

Інші, більш специфічні побічні ефекти, пов’язані з операцією на передміхуровій залозі, можуть включати:

Проблеми з сечовипусканням : це включає хворобливе сечовипускання, утруднене сечовипускання і нетримання сечі або проблеми з контролем сечі. Ці проблеми зазвичай проходять через кілька місяців після операції. Рідко буває постійне нетримання сечі або втрата здатності контролювати сечовипускання.

Еректильна дисфункція (Ед): відсутність ерекції через 8-12 тижнів після операції – це нормально. Шанси на тривалу Ед збільшуються, якщо ваші нерви пошкоджені. Одне дослідження UCLA показало, що вибір лікаря, який провів щонайменше 1000 операцій, збільшує шанси на відновлення еректильної функції після операції. Хірург, який дбайливо ставиться до нервів і дбайливо поводиться з нервами, також може мінімізувати цей побічний ефект. Деякі чоловіки помітили невелике зменшення довжини статевого члена через вкорочення уретри.

Сексуальна дисфункція: ви можете відчувати зміни в оргазмі і втрату фертильності. Це пов’язано з тим, що ваш лікар видаляє насіннєві залози під час процедури. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо вас це турбує.

Інші побічні ефекти: також можливе скупчення рідини в лімфатичних вузлах (лімфедема) в області геніталій або ніг або розвиток пахової грижі. Це може викликати біль і набряк, але і те, і інше можна виправити за допомогою лікування.

Що робити після операції

Дайте собі час відпочити, так як після операції ви можете відчувати себе більш втомленим. Час вашого відновлення буде залежати від типу і тривалості операції, вашого загального стану здоров’я і від того, чи будете ви слідувати вказівкам лікаря.

Інструкції можуть включати:

 • Слідкуйте за чистотою хірургічної рани.
 • Ніякого водіння протягом тижня.
 • Ніякої високоенергетичної активності протягом шести тижнів.
 • Немає необхідності підніматися по сходах.
 • Забороняється замочуватися у ваннах, басейнах або джакузі.
 • Уникайте одного положення сидячи більше 45 хвилин.
 • Прийом призначених ліків від болю.

Хоча ви зможете робити все самостійно, непогано було б мати поруч кого-небудь, хто допомагав би вам протягом періоду часу, коли у вас встановлений катетер.

Також важливо спорожнити кишечник протягом одного-двох днів. Щоб впоратися з запором, пийте рідину, додавайте клітковину в свій раціон і займайтеся спортом. Ви також можете попросити свого лікаря про проносні засоби, якщо ці варіанти не працюють.

Якщо ваша мошонка починає опухати після операції, ви можете зробити перев’язку з згорнутого рушники, щоб зменшити пухлину. Покладіть рулон рушника під мошонку, коли ви лежите або сидите, і закріпіть його кінцями навколо ніг, щоб він забезпечував підтримку. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо пухлина не зникне через тиждень.

Залишити відповідь