Гінекомастія-поширене захворювання у чоловіків і хлопчиків. Груди набухає і стає ненормально великий. Молочні залози є у всіх чоловіків і жінок, але у чоловіків вони непомітні, так як зазвичай маленькі і нерозвинені.

Збільшення грудних залоз у чоловіків може вражати новонароджених, хлопчиків в період статевого дозрівання і літніх чоловіків.

До зрілого віку в 90 відсотках випадків проблема вирішується. У більш пізньому віці захворюваність знову збільшується з віком.

Гінекомастія не означає, що у людини є зайвий жир через надмірну вагу. Вона викликана наявністю додаткової тканини молочної залози. Виконання фізичних вправ або схуднення не призведе до зменшення тканини молочної залози при гінекомастії.

Псевдогинекомастия-це окремий стан, при якому жир накопичується в грудях, можливо, через надмірну вагу або ожиріння.

Хірургія для лікування гінекомастії

Груди складається з залозистої тканини, яка є твердою і щільною, і жирової тканини, яка є м’якою.

Співвідношення між ними у різних людей різне. У чоловіка з гінекомастією може бути занадто багато обох типів тканин.

Ліпосакція дозволяє видалити надлишок жирової тканини. При цьому через 3-4-міліметровий розріз вводиться маленька трубка.

Ексцизія означає вирізання тканини скальпелем, щоб видалити надлишок залозистої тканини. При цьому зазвичай залишається шрам по краю соска.

Якщо необхідне значне скорочення тканини і шкіри, розріз і шрам будуть більше.

У деяких випадках використовується і висічення, і ліпосакція.

Після операції груди будуть покриті синцями і опухне, і пацієнтці, можливо, доведеться носити еластичне стягує білизна протягом 2 тижнів, щоб зменшити набряк.

Зазвичай потрібно близько 6 тижнів, щоб повернутися до звичайного способу життя. Ускладнення після операції зустрічаються рідко. Вони включають недостатнє видалення тканини молочної залози, нерівний контур грудей і зниження чутливості одного або обох сосків.

При ексцизії може виникнути ризик утворення кров’яного згустку. У цьому випадку може знадобитися дренаж.

Варіанти лікування гінекомастії

Гінекомастія зазвичай проходить без будь-якого лікування, але якщо є основне захворювання, то може знадобитися лікування.

Якщо захворювання викликане прийомом ліків, пацієнту може знадобитися перехід на інший препарат. Якщо пацієнт використовує ліки тільки протягом короткого часу, стан буде тимчасовим.

Якщо стан не проходить протягом 2 років, або якщо він викликає збентеження, біль або відчуття ніжності, може знадобитися лікування.

Якщо стан не проходить протягом 2 років, або якщо він викликає збентеження, біль або відчуття ніжності, може знадобитися лікування.

Препарати для лікування гінекомастії

Тамоксифен-це препарат, який блокує дію жіночого гормону естрогену в організмі. Він використовується для лікування та профілактики раку молочної залози, але також може зменшити симптоминадійне джерело болю в грудях та збільшення грудей у чоловіків.

Інгібітори ароматази, що використовуються для лікування раку грудей і яєчників у жінок в постменопаузі, можуть використовуватися не за призначенням для профілактики або лікування гінекомастії у чоловіків.

Заміна тестостерону може лікувати гінекомастію у літніх чоловіків з низьким рівнем тестостерону.

Причини гінекомастії

До гінекомастії може привести цілий ряд факторів.

Гінекомастія може виникнути через дисбаланс між статевими гормонами тестостероном і естрогеном. Естроген,” жіночий ” гормон, змушує тканини грудей рости, а тестостерон,” чоловічий ” гормон, не дає естрогену змушувати тканини грудей рости.

У всіх чоловіків і жінок є і тестостерон, і естроген, але тестостерон в більшій пропорції присутній у чоловіків, в той час як у жінок рівень естрогену вище.

За даними досліджень до 1 з 9 новонароджених хлопчиків мають пальпируемую тканину молочної залози. Це відбувається тому, що вони отримали від матері високий рівень естрогену. Коли рівень естрогену приходить в норму, набухання проходить, зазвичай протягом декількох тижнів.

Набряклі груди стають більш поширеним явищем серед чоловіків у міру наближення до середнього і похилого віку. У літніх чоловіків виробляється менше тестостерону, і у них зазвичай більше жиру, ніж у молодих. Це також може привести до підвищення вироблення естрогену.

Фактори ризику можуть включати:

 • Захворювання нирок або печінки
 • Зловживання алкоголем
 • Променева терапія яєчок
 • Синдром Клайнфельтера
 • Пухлини яєчок, надниркових залоз або гіпофіза.
 • Гіпертиреоз і гормонально активні пухлини.

Вважається , що між 10 і 20 відсотками випадків відбувається використання ліків або рослинних продуктів, і 25 відсотків виникають з невідомих причин.

Дослідники припустили можливий зв’язок між гінекомастією і рядом заборонених препаратів.

Ліки, які можуть викликати збільшення грудей у чоловіків, включають:

 • Анаболічні стероїди
 • Деякі антибіотики
 • Деякі ліки від виразки
 • Хіміотерапія
 • Трициклічні антидепресанти
 • Діазепам (валіум) і деякі інші препарати для лікування тривоги
 • Деякі ліки від ВІЛ, включаючи ефавіренц, також відомий як Sustiva
 • Антиандрогени, які зазвичай призначаються пацієнтам з раком або збільшенням простати.
 • Деякі Серцеві препарати, включаючи блокатори кальцієвих каналів і дигоксин.

Масло чайного дерева і продукти лаванди, використовувані в кремах і шампунях, можуть мати ефект.

Однак в одному мета аналізі зазначається, що багато з цих тверджень підтверджуються доказами низької якості.

Гінекомастія і її ознаки і симптоми

Гінекомастія зазвичай не є серйозною проблемою, але дослідження показують, що вона може впливати на впевненість у собі і викликати збентеження.

Це може призвести до “значних порушень загального здоров’я, соціального функціонування, психічного здоров’я, самооцінки, харчової поведінки та ставлення до їжі в порівнянні з контрольною групою”, за словами Брайана Лабоу та його колег з Бостонської дитячої лікарні в Бостоні, штат Массачусетс.

Якщо гінекомастія зберігається, існують методи лікування.

Симптоми включають припухлість і ніжність в тканинах молочних залоз однієї або обох грудей.

Ареола, ділянка пігментованої шкіри, що оточує сосок, може збільшитися в діаметрі, а тканини грудей можуть виглядати асиметричними.

Якщо спостерігається незвичайна і постійна набряклість, ніжність, біль, виділення з соска або їх поєднання, необхідно звернутися до лікаря.

Діагностика гінекомастії

Лікар запитає про симптоми, історію хвороби і прийому ліків, а також, можливо, про сімейну історію. Буде проведено фізичне обстеження тканин молочної залози, а також статевих органів і черевної порожнини.

Якщо причина, мабуть, криється в дисбалансі гормонів, наприклад, в період статевого дозрівання, лікар зазвичай повідомляє пацієнтці, що цей стан, швидше за все, пройде саме протягом року.

Якщо шишка аномально велика, ніжна, одностороння, нерухома і тверда або пов’язана з виділеннями з соска, лікар може призначити біопсію, щоб виключити рак молочної залози.

Подальші аналізи будуть спрямовані на виключення інших причин, таких як:

 • кіста
 • Абсцес або фурункул
 • Доброякісна пухлина, така як ліпома або гамартома.
 • Мастит, запалення тканин грудей.
 • Гематома, твердий набряк крові, що згорнулася
 • Метастаз-рак, що поширився з інших частин тіла.
 • Некроз жиру або шишка в результаті пошкодження жирової тканини грудей.

Можуть знадобитися аналізи крові.

Візуалізуючі тести можуть включати:

 • Мамографія або УЗД грудей
 • Рентген грудної клітини
 • КТ або МРТ
 • Ультразвукове дослідження яєчок.

При биопсии ткани, если необходимо, будет взят образец клеток или ткани из целевой области для исследования под микроскопом.

Перспектива

Часто гінекомастія проходить без лікування. Якщо лікування необхідне, воно часто буває успішним. Загалом, гінекомастія не пов’язана зі значними проблемами зі здоров’ям в подальшому. Однак ризик раку грудей у чоловіків з гінекомастією трохи вище.

Залишити відповідь