Боротьба з ожирінням включає в себе поєднання зміни способу життя, модифікацію раціону харчування і збільшення фізичної активності з плином часу. Поряд з прихильністю більш здорового способу життя, лікар може запропонувати вам прописані ліки або хірургічне втручання, щоб допомогти вам скинути вагу.

Першим кроком у лікуванні ожиріння є управління своїми очікуваннями. Перехід до здорового способу життя вимагає часу, зусиль і прихильності. Можливо, ви не відразу побачите результати. Швидше за все, у вас будуть періоди, коли ви не будете втрачати вагу, навіть якщо ви все робите правильно.

Скинути вагу-значить стати здоровим, а не стежити за цифрою на вагах. Уникайте тиску на себе, ставлячи і потім намагаючись досягти невиправданих очікувань. Ставте перед собою цілі, виходячи з того, що вам найбільш прийнятно.

На шляху до схуднення ви, швидше за все, зіткнетеся з деякими невдачами. Це нормально. Головне-дотримуватися свого плану і продовжувати свій шлях до схуднення. Зміни в способі життя не відбудуться відразу. Для цього потрібен час.

Дієти, які працюють


В Интернете можно найти множество диетических планов, обеВ Інтернеті можна знайти безліч дієтичних планів, які обіцяють швидку втрату ваги. З усіх цих дієт найкраще працюють ті, які знижують кількість споживаних калорій і яких легко дотримуватися протягом довгого часу.

Найпростіший підхід до дієти-збільшити споживання овочів, фруктів, цільного зерна і нежирних білків, уникаючи при цьому солодких закусок і оброблених продуктів.

Дієтичні плани, подібні до тих, що описані нижче, також можуть бути ефективними, якщо вони складені правильно. Але вам, можливо, доведеться зробити кілька проб і помилок, перш ніж ви знайдете той, який підходить саме вам. Попросіть у свого лікаря направлення до дієтолога, щоб отримати допомогу.

Ось деякі дієтичні плани, які довели свою ефективність.

Підрахунок калорій


Щоб схуднути, вам потрібно споживати менше калорій, ніж ви спалюєте. Тому найпростішим методом зниження ваги є підрахунок кількості споживаних калорій.

Програми зниження ваги, що включають підрахунок калорій, часто призводять до більшої втрати ваги, ніж ті, які цього не роблять.

Перший крок-з’ясувати, скільки калорій вам потрібно з’їдати кожен день, щоб схуднути. В Інтернеті є калькулятори, які допоможуть вам це з’ясувати. Введіть свій поточний зріст, вагу, стать і рівень активності, щоб визначити потребу в калоріях.

Наступний крок-відстежувати кількість калорій у продуктах, які ви їсте щодня. Це вимагає деяких зусиль, але існує безліч додатків і веб-сайтів, які спрощують цей процес.

Низьковуглеводні дієти

Низьковуглеводна дієта, така як дієта Аткінса, дієта Саут-Біч або кетогенна («кето») дієта, передбачає зменшення кількості вуглеводів, які ви їсте щодня, при одночасному збільшенні кількості білка.

Ці дієти часто обмежують споживання вуглеводів до 20-50 грамів на день. Коли ви їсте цю невелику кількість вуглеводів, ваше тіло починає перетворювати жир на сполуки, відомі як кетони. Ваше тіло переходить на використання кетонів як основного джерела енергії.

Низьковуглеводна дієта спонукає вас їсти багато білка, який, як було доведено, спалює більше калорій під час травлення, ніж вуглеводи або жири, і допомагає довше залишатися ситим.

Одне дослідження показало, що Низьковуглеводні дієти, такі як дієта Аткінса, більш ефективні для схуднення, ніж інші типи дієт.

Рослинні дієти

Веганські або рослинні дієти роблять упор на вживання цілісних продуктів, таких як фрукти, овочі та цільнозернові продукти, уникаючи при цьому м’яса, молочних продуктів і напівфабрикатів.

В одному дослідженні з 75 учасників з надмірною вагою або ожирінням, у тих, хто дотримувався веганської дієти, спостерігалося значне поліпшення маси тіла, жирової маси і маркерів інсулінорезистентності.

Рослинні дієти також можуть допомогти знизити ризик серцевих захворювань та інших проблем зі здоров’ям.

Переривчастий пост

Переривчасте голодування-це спосіб управління споживанням калорій шляхом циклічного перемикання між періодами голодування і прийомом їжі. Голодування знижує рівень інсуліну, в той час як рівень гормону росту різко підвищується.

Це допомагає вам втрачати жир, зберігаючи при цьому м’язи. Систематичний огляд і метааналіз 2018 року показують, що такий режим харчування може привести до втрати ваги в середньому на 4-8 відсотків.

Існує кілька методів переривчастого голодування, в тому числі:

  • Чергування днів голодування (дієта 5: 2). Ви їсте нормально п’ять днів на тиждень і обмежуєте споживання калорій до 500-600 калорій два дні на тиждень.
  • Метод 16/8. За допомогою цього методу ви обмежуєте час прийому їжі до восьми годин. Наприклад, ви можете їсти тільки з 12 до 20 годин. Потім ви голодуєте 16 годин між ними.
  • Їж-стоп-їж. Цей метод включає голодування протягом 24 годин один або два рази на тиждень. Наприклад, ви не їсте між обідом одного дня і до вечері наступного дня.

Пошук найбільш підходящого для вас плану може зайняти деякий час. Поговоріть зі своїм лікарем або дієтологом, якщо ви не впевнені, що краще для вас.

Зміни в способі життя

Боротьба з ожирінням виходить далеко за рамки дієти. Також потрібно скорегувати свій спосіб життя. Але немає необхідності вносити всі ці зміни відразу.

Ось кілька змін у способі життя, які ви можете з часом додати в свій розпорядок дня:

  • тримайте холодильник заповненим фруктами, овочами та корисними закусками
  • збільште споживання води
  • використовуйте тарілку меншого розміру
  • їжте повільно
  • не їжте сидячи перед телевізором
  • переконайтеся, що ви висипаєтеся
  • паркуйтеся подалі від входу в будівлю, так що вам доведеться трохи пройти, щоб потрапити всередину
  • використовуйте сходи замість ліфта
  • уникайте ресторанів швидкого харчування
  • їжте продукти з високим вмістом клітковини
  • знизити рівень стресу
  • виключити всі солодкі напої; якщо вам важко відмовитися від газованої води, перейдіть на дієтичну газовану воду або спробуйте газовану воду
  • Почніть свій день зі здорового сніданку з високим вмістом білка, наприклад, яйця замість пластівців або рогаликів
  • обідаючи поза домом, попросіть коробку на винос і покладіть в неї половину страви, щоб з’їсти на наступний день
  • уважно читайте етикетки на продуктах і звертайте увагу на розмір порції і кількість калорій в кожній порції.

Внесення всього декількох з цих змін може сильно вплинути на вашу вагу і загальний стан здоров’я.

Програми вправ

Фізичні вправи-ключова частина здорового способу життя. Фізичні вправи покращують ваше фізичне і психічне здоров’я. Це також може допомогти вам схуднути. Ви повинні прагнути до поєднання серцево-судинних вправ і силових тренувань.

Що стосується кардіо, спочатку намагайтеся приділяти всього 30 хвилин в день, а потім поступово збільшуйте навантаження. Ось кілька способів зробити кардіо вправи:

  • біг підтюпцем
  • їзда на велосипеді
  • силова ходьба
  • піший туризм
  • плавання
  • використовуючи еліптичний тренажер

Під час дієти часто спостерігається втрата м’язової маси. Щоб боротися з втратою м’язової маси, спробуйте піднімати тяжкості або виконувати вправи з власною вагою, такі як віджимання і присідання, принаймні, два рази на тиждень.

Хірургічні варіанти

Операція по зниженню ваги, яку часто називають баріатричною хірургією, полягає в зменшенні розміру живота.

Під час операції хірург розрізає верхню частину вашого живота і ізолює його від решти шлунка, щоб створити невеликий мішечок. Цей мішечок вміщує не більше 30 грамів їжі. Ваш тонкий кишечник з’єднаний безпосередньо з мішечком.

Баріатрична Хірургія підходить не всім і пов’язана з ризиком. Ви також повинні будете відповідати певним вимогам. Щоб мати право на операцію, ви повинні:

  • дотримуватися спеціальної дієти до і після операції
  • мають індекс маси тіла (ІМТ) більше 35,0
  • мають ІМТ від 30,0 до 35,0, мають серйозні проблеми зі здоров’ям, пов’язані з вагою, наприклад діабет 2 типу, і не можуть підтримувати втрату ваги за допомогою нехірургічних методів лікування, таких як зміна дієти

Для людей з ІМТ від 30,0 до 35,0 операція найбільш ефективна у віці від 18 до 65 років.

Що не спрацює

Будь-яка дієта, яка обіцяє “швидке рішення” за короткий проміжок часу, швидше за все, не буде тим, що вам потрібно для боротьби з ожирінням. Насправді такі дієти можуть тільки погіршити ситуацію.

Уникайте сильно обмежуючих дієт, таких як:

  • рідкі дієти
  • “Детокс-дієти»
  • «Очищати»
  • химерні дієти, які дозволяють вам їсти тільки кілька видів їжі кожен день, наприклад, дієта з капустяних щей або дієта з грейпфрутом

Ожиріння-складне захворювання. Ідеальний спосіб лікування ожиріння-це поєднання дієти, фізичної активності та зміни способу життя. Ваш лікар також може порекомендувати рецептурні ліки або операцію.

Боротьба з ожирінням-це поліпшення вашого загального стану здоров’я, а не тільки втрата ваги.

Ключ до ефективного схуднення-сталість. Найкраща дієта для вас-та, якої Ви можете дотримуватися в довгостроковій перспективі.

8 найкращих планів дієти-стійкість, втрата ваги та багато іншого

Підраховано, що майже половина дорослих американців намагається схуднути щороку.

Один з кращих способів схуднути-це змінити свій раціон.

Тим не менш, величезна кількість доступних планів дієти може ускладнити початок роботи, оскільки ви не впевнені, який з них найбільш підходящий, стійкий і ефективний.

Деякі дієти спрямовані на приборкання апетиту, щоб зменшити споживання їжі, в той час як інші пропонують обмежити споживання калорій, вуглеводів або жирів.

Більш того, багато хто з них мають переваги для здоров’я, що виходять за рамки втрати ваги.

Ось 8 найкращих планів дієти, які допоможуть вам схуднути та покращити загальний стан здоров’я.

Переривчасте голодування-це дієтична стратегія, яка включає періоди голодування і прийому їжі.

Існують різні форми, в тому числі метод 16/8, який включає обмеження споживання калорій до 8 годин на день, і метод 5: 2, який обмежує щоденне споживання калорій до 500-600 калорій два рази на тиждень.

Як це працює: переривчасте голодування обмежує час, в який вам дозволено їсти, що є простим способом знизити споживання калорій. Це може призвести до втрати ваги – якщо ви не компенсуєте це вживанням занадто великої кількості їжі в дозволені періоди прийому їжі.

Зниження ваги: в огляді досліджень було показано, що переривчасте голодування призводить до втрати ваги на 3-8% протягом 3-24 тижнів, що значно більше, ніж при використанні інших методів.

Той же огляд показав, що такий спосіб харчування може зменшити окружність талії на 4-7%, що є маркером шкідливого жиру на животі.

Інші дослідження показали, що переривчасте голодування може збільшити спалювання жиру при збереженні м’язової маси, що може поліпшити обмін речовин.

Інші переваги: переривчасте голодування пов’язане з антивіковим ефектом, підвищеною чутливістю до інсуліну, поліпшенням здоров’я мозку, зменшенням запалення і багатьма іншими перевагами.

Недоліки: в цілому переривчасте голодування безпечно для більшості здорових дорослих.

Тим не менш, тим, хто чутливий до падіння рівня цукру в крові, наприклад деяким людям з діабетом, низькою вагою або розладом харчової поведінки, а також вагітним або годуючим жінкам, слід поговорити з фахівцем в галузі охорони здоров’я, перш ніж починати періодичне голодування.

РЕЗЮМЕ цикли переривчастого голодування між періодами голодування і прийому їжі. Було показано, що він допомагає схуднути і пов’язаний з багатьма іншими перевагами для здоров’я.

Раціон на основі рослин

Дієти на основі рослин можуть допомогти вам схуднути. Вегетаріанство та веганство-найпопулярніші версії, які обмежують використання продуктів тваринного походження з міркувань здоров’я, етики та навколишнього середовища.

Однак існують і більш гнучкі рослинні дієти, такі як флекситаристская дієта, яка являє собою рослинну дієту, що дозволяє вживати продукти тваринного походження в помірних кількостях.

Як це працює: існує багато видів вегетаріанства, але більшість з них передбачає відмову від м’яса, птиці та риби. Деякі вегетаріанці також можуть уникати яєць і молочних продуктів.

Веганська дієта робить крок вперед, обмежуючи всі продукти тваринного походження, а також продукти тваринного походження, такі як молочні продукти, желатин, мед, сироватку, казеїн і альбумін.

Чітких правил флексітаріанської дієти немає, оскільки це зміна способу життя, а не дієта. Він заохочує вживання в їжу в основному фруктів, овочів, бобових і цільнозернових, але дозволяє вживати в помірних кількостях білок і продукти тваринного походження, що робить його популярною альтернативою.

Багато з обмежених груп продуктів харчування висококалорійні, тому їх обмеження може допомогти схуднути.

Зниження ваги: дослідження показують, що дієти на рослинній основі ефективні для схуднення.

Огляд 12 досліджень за участю 1151 учасника показав, що люди, які дотримуються рослинної дієти, втратили в середньому на 4,4 фунта (2 кг) більше, ніж ті, хто включав продукти тваринного походження.

Крім того, ті, хто дотримується веганської дієти, втратили в середньому на 5,5 фунтів (2,5 кг) більше, ніж люди, які не дотримуються рослинної дієти.

Дієти на основі рослин, ймовірно, сприяють зниженню ваги, оскільки вони, як правило, багаті клітковиною, яка може допомогти вам довше залишатися ситими, і з низьким вмістом висококалорійних жирів.

Інші переваги: дієта на основі рослин пов’язана з багатьма іншими перевагами, такими як зниження ризику хронічних захворювань, таких як хвороби серця, деякі види раку і діабет. Вони також можуть бути більш екологічно стійкими, ніж дієти на основі м’яса.

Недоліки: хоча дієти на основі рослин корисні для здоров’я, вони можуть обмежувати важливі поживні речовини, які зазвичай містяться в продуктах тваринного походження, такі як залізо, вітамін B12, вітамін D, кальцій, цинк і жирні кислоти омега-3.

Гнучкий підхід або правильні добавки можуть допомогти врахувати ці поживні речовини.

РЕЗЮМЕ в рослинних дієтах з різних причин обмежується вживання м’яса і продуктів тваринного походження. Дослідження показують, що вони допомагають схуднути, зменшуючи кількість споживаних калорій, і пропонують безліч інших переваг.

Низьковуглеводні дієти.

Низьковуглеводні дієти-одні з найпопулярніших дієт для схуднення. Приклади включають дієту Аткінса, кетогенну (кето) дієту і дієту з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів.

Деякі сорти скорочують кількість вуглеводів сильніше, ніж інші. Наприклад, дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів, такі як кето-дієта, обмежують цей макроелемент до менше 10% від загальної кількості калорій в порівнянні з 30% або менше для інших типів.

Як це працює: дієти з низьким вмістом карбіду обмежують споживання вуглеводів на користь білків та жирів.

Як правило, вони містять більше білка, ніж дієти з низьким вмістом жирів, що важливо, оскільки білок може допомогти приборкати апетит, підвищити метаболізм і зберегти м’язову масу.

У дієтах з дуже низьким вмістом вуглеводів, таких як кето, ваше тіло починає використовувати жирні кислоти, а не вуглеводи для отримання енергії, перетворюючи їх в кетони. Цей процес називається кетозом.

Зниження ваги: багато досліджень показують, що дієти з низьким вмістом вуглеводів можуть сприяти зниженню ваги і можуть бути більш ефективними, ніж звичайні дієти з низьким вмістом жирів.

Наприклад, огляд 53 досліджень з участю 68 128 учасників показав, що Низьковуглеводні дієти призводили до значно більшої втрати ваги, ніж дієти з низьким вмістом жирів.

Більш того, Низьковуглеводні дієти вельми ефективні для спалювання шкідливого жиру на животі.

Інші переваги: дослідження показують, що дієта з низьким вмістом вуглеводів може знизити фактори ризику серцевих захворювань, включаючи високий рівень холестерину і артеріального тиску. Вони також можуть поліпшити рівень цукру в крові та інсуліну у людей з діабетом 2 типу.

Недоліки: у деяких випадках дієта з низьким вмістом карбіду може підвищити рівень холестерину ЛПНЩ (поганого). Дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів також можуть бути важкими для дотримання і викликати розлад травлення у деяких людей.

У дуже рідкісних випадках дотримання дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів може викликати стан, відомий як кетоацидоз, небезпечне порушення обміну речовин, яке може бути фатальним, якщо його не лікувати.

РЕЗЮМЕ дієти з низьким вмістом карбіду обмежують споживання вуглеводів, що спонукає ваше тіло використовувати більше жиру як паливо. Вони можуть допомогти вам схуднути і запропонувати багато інших переваг.

Палеодієта.

У Палео дієта захисники їдять ту ж їжу, що ваші мисливці-збирачі предки нібито харчувалися.

Він заснований на теорії про те, що сучасні хвороби пов’язані з Західною дієтою, оскільки прихильники вважають, що людське тіло не еволюціонувало для обробки бобових, зернових і молочних продуктів.

Як це працює: палеодієта рекомендує їсти цілі продукти, фрукти, овочі, нежирне м’ясо, горіхи та насіння. Він обмежує споживання оброблених харчових продуктів, зерна, цукру і молочних продуктів, хоча деякі менш обмежувальні версії допускають вживання деяких молочних продуктів, таких як сир.

Втрата ваги: численні дослідження показали, що палеодієта може допомогти схуднути і зменшити шкідливий жир на животі.

Наприклад, в одному 3-тижневому дослідженні 14 здорових дорослих, що дотримуються палеодієту, втратили в середньому 5,1 фунта (2,3 кг) і зменшили окружність талії – маркер жиру на животі – в середньому на 0,6 дюйма (1,5 см).

Дослідження також показують, що палеодієта може бути більш насиченою, ніж популярні дієти, такі як середземноморська дієта і дієти з низьким вмістом жирів. Це може бути пов’язано з високим вмістом білка.

Інші переваги: дотримання палеодієти може знизити кілька факторів ризику серцевих захворювань, таких як високий кров’яний тиск, рівень холестерину і тригліцеридів.

Недоліки: хоча палеодієта корисна, вона обмежує кілька груп поживних продуктів, включаючи бобові, цільнозернові та молочні продукти.

РЕЗЮМЕ Палеодієта рекомендує їсти цілі продукти, як і Ваші предки. Дослідження показують, що він може допомогти схуднути і знизити фактори ризику серцевих захворювань.

5.Дієти з низьким вмістом жирів.

Як і дієти з низьким вмістом вуглеводів, дієти з низьким вмістом жирів були популярні протягом десятиліть.

Як правило, дієта з низьким вмістом жирів передбачає обмеження споживання жирів до 30% від денної норми калорій.

Як правило, дієта з низьким вмістом жирів передбачає обмеження споживання жирів до 30% від денної норми калорій.

Як це працює: дієти з низьким вмістом жирів обмежують споживання жирів, тому що жир забезпечує приблизно в два рази більше калорій на грам в порівнянні з двома іншими макроелементами – білком і вуглеводами.

Дієти з наднизьким вмістом жирів містять менше 10% калорій з жирів, приблизно 80% калорій припадає на вуглеводи і 10% – на білок.

Дієти з наднизьким вмістом жиру в основному засновані на рослинних продуктах і обмежені м’ясними і тваринними продуктами.

Втрата ваги: оскільки дієти з низьким вмістом жирів обмежують споживання калорій, вони можуть сприяти зниженню ваги.

Аналіз 33 досліджень за участю понад 73 500 учасників показав, що дотримання дієти з низьким вмістом жирів призвело до невеликих, але значущих змін ваги і окружності талії.

Однак, хоча дієти з низьким вмістом жирів здаються настільки ж ефективними, як і дієти з низьким вмістом вуглеводів для зниження ваги в контрольованих ситуаціях, дієти з низьким вмістом вуглеводів здаються більш ефективними день у день.

Доведено, що дієти з наднизьким вмістом жирів є успішними, особливо серед людей з ожирінням. Наприклад, 8-тижневе дослідження за участю 56 учасників показало, що дотримання дієти, що містить 7-14% жиру, призвело до середньої втрати ваги на 14,8 фунтів (6,7 кг).

Інші переваги: дієта з низьким вмістом жирів пов’язана зі зниженням ризику серцевих захворювань та інсульту. Вони також можуть зменшити запалення і поліпшити показники діабету.

Недоліки: надмірне обмеження жиру може призвести до проблем зі здоров’ям у довгостроковій перспективі, оскільки жир відіграє ключову роль у виробництві гормонів, засвоєнні поживних речовин і здоров’я клітин. Більш того, дієта з дуже низьким вмістом жирів пов’язана з більш високим ризиком метаболічного синдрому.

РЕЗЮМЕ дієти з низьким вмістом жирів обмежують споживання жирів, оскільки цей мікроелемент містить більше калорій, ніж білок і вуглеводи. Дослідження пов’язують дієти з низьким вмістом жирів з втратою ваги і зниженням ризику серцевих захворювань і діабету.

6.Середземноморська дієта

Середземноморська дієта заснована на продуктах харчування , що люди в таких країнах , як Італія та Греція , використовуваних , щоб поїсти.

Хоча він був розроблений для зниження ризику серцевих захворювань, численні дослідження показують, що він також може сприяти зниженню ваги.

Як це працює: середземноморська дієта рекомендує їсти багато фруктів, овочів, горіхів, насіння, бобових, бульб, цільнозернових, риби, морепродуктів і оливкової олії першого холодного віджиму.

Такі продукти, як птиця, яйця і молочні продукти, слід вживати в помірних кількостях. Тим часом, червоне м’ясо обмежене.

Крім того, середземноморська дієта обмежує використання рафінованого зерна, трансжирів, рафінованих масел, обробленого м’яса, додавання цукру та інших продуктів з високим ступенем переробки.

Зниження ваги: хоча це і не зовсім дієта для схуднення, багато досліджень показують, що прийняття середземноморської дієти може допомогти у втраті ваги.

Наприклад, аналіз 19 досліджень показав, що люди, які поєднували середземноморську дієту з фізичними вправами або обмеженням калорій, втрачали в середньому на 8,8 фунтів (4 кг) більше, ніж люди, які дотримуються контрольної дієти.

Інші переваги: середземноморська дієта заохочує вживання в їжу великої кількості продуктів, багатих антиоксидантами, які можуть допомогти боротися із запаленням і окислювальним стресом за рахунок нейтралізації вільних радикалів. Це було пов’язано зі зменшенням ризику серцевих захворювань і передчасної смерті.

Недоліки: оскільки середземноморська дієта не є строго дієтою для схуднення, люди не можуть схуднути після неї, якщо вони не споживають менше калорій.

РЕЗЮМЕ Середземноморська дієта робить упор на вживанні великої кількості фруктів, овочів, риби і корисних масел, обмежуючи при цьому рафіновані і сильно оброблені продукти. Хоча це не дієта для схуднення, дослідження показують, що вона може сприяти зниженню ваги і загальному здоров’ю.

7. WW (Весонаблюдатели)

WW, раніше називалася Weight Watchers, є однією з найпопулярніших програм по зниженню ваги в усьому світі.

Хоча це не обмежує будь-які групи продуктів харчування, люди, які беруть участь у плані WW, повинні їсти в межах встановлених денних норм, щоб досягти своєї ідеальної ваги.

Як це працює: WW-це система, заснована на балах, яка присвоює різним продуктам і напоям цінність в залежності від їх калорійності, жиру і вмісту клітковини.

Щоб досягти бажаної ваги, ви повинні залишатися в межах денної норми балів.

Схуднення: багато досліджень показують, що програма WW може допомогти вам схуднути.

Наприклад, огляд 45 досліджень показав, що люди, які дотримуються дієти WW, втратили на 2,6% більше ваги, ніж люди, які отримали стандартне консультування.

Більш того, люди, які стежать за програмами WW, виявилися більш успішними в підтримці втрати ваги через кілька років в порівнянні з тими, хто дотримується інших дієт.

Інші переваги: WW забезпечує гнучкість, що полегшує відстеження. Це дозволяє людям з дієтичними обмеженнями, наприклад, з харчовою алергією, дотримуватися цього плану.

Недоліки: хоча це забезпечує гнучкість, WW може бути дорогим залежно від плану підписки. Крім того, гнучкість може стати проблемою, якщо люди, що сидять на дієті, вибирають нездорову їжу.

РЕЗЮМЕ WW, або Weight Watchers, – це програма по зниженню ваги, в якій використовується система балів. Дослідження показують, що він ефективний для тривалого схуднення і дуже гнучкий.

8.Дієта DASH.

Дієтичні підходи до боротьби з гіпертонією, або дієта DASH, – це план харчування, розроблений для лікування або запобігання високого кров’яного тиску, який клінічно відомий як гіпертонія.

Він підкреслює вживання великої кількості фруктів, овочів, цільнозернових і нежирного м’яса і містить мало солі, червоного м’яса, доданих цукрів і жирів.

Хоча дієта DASH не є дієтою для схуднення, багато людей повідомляють про схуднення з її допомогою.

Як це працює: дієта DASH рекомендує певні порції різних груп продуктів. Кількість порцій, які вам дозволено їсти, залежить від вашого щоденного споживання калорій.

Наприклад, середня людина, яка дотримується дієти DASH, буде їсти близько 5 порцій овочів, 5 порцій фруктів, 7 порцій здорових вуглеводів, таких як цільнозернові, 2 порції нежирних молочних продуктів і 2 порції пісного м’яса або менше на кожен. день.

Крім того, можна їсти горіхи і насіння 2-3 рази на тиждень.

Схуднення: дослідження показують, що дієта DASH може допомогти вам схуднути.

Наприклад, аналіз 13 досліджень показав, що люди, які дотримуються дієти DASH, втрачали значно більше ваги за 8-24 тижні, ніж люди, які дотримуються контрольної дієти.

Інші переваги: було показано, що дієта DASH знижує рівень артеріального тиску і знижує ряд факторів ризику серцевих захворювань. Крім того, він може допомогти боротися з рецидивуючими депресивними симптомами і знизити ризик раку грудей і колоректального раку.

Недоліки: хоча дієта DASH може допомогти схуднути, дані про споживання солі та артеріальний тиск неоднозначні . Крім того, вживання занадто малої кількості солі пов’язане з підвищеною інсулінорезистентністю і підвищеним ризиком смерті у людей з серцевою недостатністю.

РЕЗЮМЕ дієта DASH-це дієта з низьким вмістом солі, яка, як було доведено, сприяє зниженню ваги. Дослідження також пов’язують його з додатковою користю для серця і зниженням ризику інших хронічних захворювань.

Багато дієти можуть допомогти вам схуднути.

Деякі з найбільш добре вивчених дієт і планів харчування включають переривчасте голодування, рослинні дієти, дієти з низьким вмістом вуглеводів, дієти з низьким вмістом жирів, палеодієту, середземноморську дієту, WW (Weight Watchers) і дієту DASH.

Хоча всі перераховані вище дієти довели свою ефективність для схуднення, вибір дієти повинен залежати від вашого способу життя і харчових переваг. Це гарантує, що ви, швидше за все, будете дотримуватися його в довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь