Шишки можуть виникати в лівій або правій грудях або в обох грудях. Існує безліч видів пухлин молочної залози, більшість з яких нешкідливі.

Лікарі частіше діагностують рак молочної залози в лівій грудях, ніж в правій. При цьому близько 80 відсотків ущільнень в грудях виявляються нераковими.

Шишка в молочній залозі може з’явитися на поверхні шкіри, глибше в тканини молочної залози або ближче до пахвовій області.

Люди повинні звертатися до лікаря при будь-яких змінах або ущільненнях в грудях.

У цій статті ми розглянемо, що можуть означати ущільнення в молочній залозі і які бувають їх види. Ми також обговоримо, як перевірити наявність ущільнень і коли слід звернутися до лікаря.

Що робити, якщо ви виявили ущільнення в лівій грудях

Якщо хтось виявив шишку в лівих грудях, йому слід зберігати спокій. В першу чергу необхідно з’ясувати характеристики шишки і пошукати будь-які інші зміни в грудях.

Тканина молочної залози від природи горбиста, а її текстура змінюється під впливом гормонів і процесів старіння. Порівняйте розмір, зовнішній вигляд і текстуру обох грудей. Рівномірно розподілені ущільнення в обох грудях зазвичай вказують на нормальну, здорову тканину молочної залози.

Грудки, які відрізняються від навколишньої тканини молочної залози, можуть свідчити про пухлину, яка може бути раковою або нераковою, або про інше захворювання молочної залози.

Грудки, які відрізняються від навколишньої тканини молочної залози, можуть свідчити про пухлину, яка може бути раковою або нераковою, або про інше захворювання молочної залози.

Зверніть увагу на наступні попереджувальні ознаки раку грудей:

 • ущільнення, яке має інший вигляд або текстуру в порівнянні з іншою частиною грудей
 • ущільнення, тверде або болісне
 • ямочки або зморшки на шкірі
 • зміна розміру або форми грудей
 • набряк, тепло, почервоніння або темні плями на грудях

У розділах нижче обговорюються кілька типів ущільнень в грудях і способи їх виявлення.

Види не ракової пухлини молочної залози

Більшість пухлин молочної залози не є раковими. У людини може з’явитися одна з наступних доброякісних пухлин молочної залози:

Фіброаденома

Фіброаденома – найбільш поширений тип доброякісної пухлини грудей.

Фіброаденома – це пухлина, що складається з залозистої і сполучної тканин. Вони відчуваються в грудях маленьким круглим кулькою.

Фіброаденоми також мають наступні характеристики:

 • чіткі межі
 • рухливий під шкірою
 • твердий або еластичний
 • не ніжний

Фіброаденоми зазвичай дуже маленькі, близько 2,5 сантиметрів в діаметрі. Деякі з них занадто малі, щоб їх можна було відчути, але вони будуть виявлені на маммограмі і ультразвуку. Інші можуть досягати декількох дюймів у поперечнику.

Фіброаденоми найчастіше зустрічаються у жінок у віці від 20 до 30 років і мають тенденцію зменшуватися в розмірах після менопаузи.

Можлива наявність більше однієї фіброаденоми. За даними онкологічного товариства (ACS), наявність фіброаденоми може трохи збільшити ризик раку грудей.

Не всі фіброаденоми потребують лікування. Деякі зменшаться або навіть зникнуть самі по собі. Лікар зазвичай рекомендує видалити фіброаденому, якщо вона росте або викликає зміни в грудях.

Кісти молочної залози

Кісти молочної залози-це круглі мішечки з рідиною, які можуть утворюватися в тканинах молочної залози. Близько 25 відсотків утворень в молочній залозі – це кісти, які є доброякісними і не впливають на ризик розвитку раку молочної залози.

Кісти молочної залози в основному вражають жінок у віці 40 років, але кісти молочної залози можуть з’явитися в будь-якому віці.

Симптоми кісти молочної залози включають:

 • одна або кілька круглих рухливих мас під шкірою грудей
 • гладка, еластична текстура
 • Ніжні або хворобливі на дотик грудочки

Лікарі використовують ультразвукові тести для діагностики кіст грудей. Кісти, що містять тільки рідину, не потребують лікування, якщо вони не дуже великі або не викликають дискомфорт.

Якщо кіста виглядає твердою або має тверді ділянки на ультразвуковому зображенні, лікар може порекомендувати біопсію, щоб виключити рак грудей.

Фіброзно-кістозні зміни грудей

Фіброзно-кістозні зміни грудей виникають, коли гормональні зміни під час менструації викликають пухлину в одній або обох грудях.

Фіброзно-кістозні зміни грудей виникають, коли гормональні зміни під час менструації викликають пухлину в одній або обох грудях.

Інші симптоми фіброзно-кістозних змін грудей включають:

 • ніжність або біль у грудях
 • біль під пахвами
 • зелені або коричневі виділення з сосків

Фіброзно-кістозні зміни грудей не потребують лікування. Прийняття безрецептурних знеболюючих і використання теплих компресів може допомогти полегшити неприємні або хворобливі симптоми.

Хоча фіброзно-кістозні зміни грудей часто нешкідливі, вони можуть ускладнити виявлення раку грудей за допомогою самообстеження грудей. Ось чому важливо, щоб люди регулярно проходили скринінг на рак грудей.

Внутрішньопротокова папілома

Внутрішньопротокова папілома-це доброякісна пухлина, яка розвивається в молочних протоках грудей. Ці новоутворення є частою причиною виділень із сосків.

У людей може бути одна пухлина біля соска або скупчення невеликих пухлин у вузьких молочних протоках далі від соска.

Симптоми внутрішньопротокової папіломи включають:

 • набухання грудей
 • одна або кілька шишок поруч з соском або за ним
 • прозорі або кров’янисті виділення з сосків

Наявність однієї внутрішньопротокової папіломи не впливає на ризик раку грудей у людини, але наявність декількох може трохи збільшити ризик.

Лікарі можуть лікувати внутрішньопротокові папіломи шляхом хірургічного видалення папіломи разом з ураженою ділянкою молочної протоки.

Ліпома

Ліпома-це сукупність жирових клітин. Вони можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла. Ліпоми зазвичай з’являються трохи нижче шкіри, але вони також можуть утворюватися всередині молочних залоз.

Ліпоми-це м’які рухливі освіти, що не викликають болю. Шишка зазвичай є єдиним симптомом. Ліпоми в грудях не збільшують ризик раку грудей.

Інфекція грудей

Мастит-це інфекція тканин грудей.

Забитий молочний проток або потрапляння бактерій в груди можуть викликати інфекцію грудей. Це може бути більш частим при грудному вигодовуванні.

Симптоми маститу включають:

 • Ніжна або болюча на дотик шишка в грудях
 • почервоніння і припухлість грудей
 • біль або чутливість при дотику до ураженої ділянки
 • відчуття тепла або печіння в ураженій області

Лікування маститу включає прийом антибіотиків і безрецептурних болезаспокійливих. При відсутності лікування мастит може перерости в скупчення гною або абсцес в тканинах грудей. Якщо утворюється абсцес, людині може знадобитися операція з видалення гною.

Аденоз

Аденоз-це доброякісне захворювання грудей, що характеризується аномально великими часточками в грудях. Аденоз може викликати утворення шишки, схожий на кісту або пухлина.

Збільшені часточки можуть містити відкладення кальцію, через що лікаря складно відрізнити їх від пухлин на мамограмі.

Лікар проведе біопсію, щоб визначити, чи є пухлина аденозом або раком грудей. Існує деяка дискусія про те, чи збільшує аденоз ризик розвитку раку грудей.

Біопсія-це малоінвазивна процедура. Перед біопсією медичний працівник вводить пацієнту місцевий анестетик. Під час процедури вони будуть використовувати тонку голку, щоб взяти невеликий зразок тканини для лабораторного дослідження.

Людям з аденозом не потрібне лікування, але вони можуть проходити регулярні огляди, щоб не упустити попереджувальні ознаки раку грудей.

Пухлина филлодий

Пухлини філлодій зустрічаються рідко і становлять менше 1 відсотка всіх пухлин молочної залози. Більшість з них доброякісні, але приблизно кожен четвертий з них є злоякісним або злоякісним.

Деякі філлодійні пухлини є прикордонними, що означає, що вони знаходяться між доброякісними і злоякісними.

Пухлини філлодій здаються твердими безболісними масами. Лікар зазвичай виконує біопсію для діагностики цих пухлин, тому що їх важко ідентифікувати за допомогою мамографії та ультразвуку.

Хірургія – основне лікування пухлин филлодий. Людям, у яких були видалені пухлини філлодій, буде потрібно регулярне спостереження і обстеження грудей, оскільки ці пухлини можуть повернутися після лікування.

Рак молочної залози

Рак грудей-це сукупність аномальних клітин, які розвиваються в тканини, протоках або часточках грудей. Клітини раку грудей швидко діляться і розмножуються, утворюючи пухлини, які виснажують навколишні тканини.

Пухлини раку молочної залози зазвичай тверді, неправильної форми і безболісні.

Рання діагностика раку грудей життєво важлива. У деяких людей симптоми раку грудей можуть розвинутися ще до того, як вони помітять ущільнення в грудях.

Деякі з цих симптомів включають:

 • пухлина або біль у грудях
 • почервоніння, подразнення або висип на шкірі грудей
 • ямочка на шкірі грудей
 • зміни зовнішнього вигляду грудей або соска
 • виділення з сосків

Діагностика

Щоб оцінити ущільнення в грудях, медичний працівник вивчить історію хвороби людини і проведе фізичний огляд грудей. Потім вони можуть використовувати візуалізаційні тести, щоб визначити, чи доброякісна пухлина або злоякісна.

Такі тести можуть включати наступне:

 • маммограми, які включають рентгенівські знімки тканин грудей
 • ультразвукове сканування, яке лікарі використовують для дослідження аномальних результатів фізичного огляду або мамографії.
 • МРТ-сканування, що дозволяє створювати докладні зображення грудей для вивчення відхилень від норми при фізикальному обстеженні або мамографії.

Люди з дуже високим ризиком розвитку раку грудей можуть пройти скринінгову МРТ.

Якщо лікар все ще не впевнений в природі ущільнення в грудях після виконання візуалізаційних тестів, він може порекомендувати біопсію, щоб визначити, чи є ущільнення доброякісним або злоякісним.

Коли звернутися до лікаря

Хоча більшість ущільнень у грудях є доброякісними, пацієнти повинні звернутися до лікаря для перевірки будь-яких нових або незвичайних ущільнень у грудях.

Особливо важливо, щоб люди зверталися за медичною допомогою, якщо у них є ущільнення в грудях і будь-який з наступних попереджувальних симптомів раку грудей:

 • тверда шишка всередині грудей, біля ключиці або під пахвою
 • набряк, почервоніння або висип на шкірі грудей
 • ямочки або зморшки на шкірі грудей
 • зміни розміру або форми грудей
 • зміни форми соска
 • сосок повертається всередину або втягується
 • незвичайні виділення з сосків
 • Нова шишка, яка не проходить після одного повного менструального циклу
 • ненавмисна втрата ваги

Перспектива

Більшість ущільнень в грудях доброякісні. Якщо людина виявляє ущільнення в одній або обох молочних залозах, йому слід зберігати спокій і призначити зустріч, щоб лікар міг оглянути його.

Більшість ущільнень в грудях доброякісні. Якщо людина виявляє ущільнення в одній або обох молочних залозах, йому слід зберігати спокій і призначити зустріч, щоб лікар міг оглянути його.

Рак грудей-найпоширеніший вид раку серед жінок, крім раку шкіри. Середній ризик розвитку раку грудей у жінки протягом життя становить близько 12 відсотків.

Залишити відповідь