Фіброкістозна хвороба молочної залози-це назва здорової тканини молочної залози, яка на дотик горбиста і іноді болюча. Це не справжнє захворювання і не шкідливо. Медики іноді називають цей стан фіброкістозними змінами.

Фіброкістозна хвороба молочної залози зустрічається дуже часто. За оцінками деяких експертів, близько 50 відсотків жінок у віці 20-50 років в якийсь момент стикаються з фіброкістозними змінами грудей.

У цій статті ви дізнаєтеся про симптоми і причини фіброкістозной хвороби грудей, а також про те, як отримати полегшення і коли слід звернутися до лікаря.

Причини фіброкістозної хвороби молочної залози

Медичним експертам ще належить повністю зрозуміти причину фіброзно-кістозної хвороби грудей, але, схоже, існує сильна зв’язок між гормонами і змінами грудей.

Тканина грудей реагує на коливання рівня гормонів, особливо естрогену.

Зміни грудей можуть включати:

  • надмірний ріст клітин, що вистилають молочні протоки
  • збільшення фіброзної тканини
  • освіта кіст

Люди, у яких розвиваються фіброзно-кістозні зміни, можуть бути більш чутливі до гормональних коливань під час менструального циклу. Зазвичай симптоми стають більш неприємними безпосередньо перед менструацією або під час неї.

Фіброзно-кістозна хвороба грудей, як правило, вражає людей в пременопаузі і у віці від 20 до 50 років.

У деяких людей, які приймають замісну терапію естрогенами після менопаузи, також розвиваються фіброзно-кістозні зміни.

Симптоми фіброкістозної хвороби молочної залози

Симптоми фіброзно-кістозної хвороби грудей можуть з’являтися і зникати під час менструального циклу. Симптоми також можуть змінюватися від місяця до місяця.

Зміни зазвичай відбуваються в обох грудях, але пухлина і біль можуть бути сильніше в одній грудях, ніж в іншій.

Хоча це може бути різним, біль або дискомфорт зазвичай локалізуються в нижній частині грудей або у верхній частині, коли знаходиться велика частина молочних залоз.

Типові симптоми включають:

  • груди, яка здається горбистою або має шишки, схожі на мотузку
  • ніжність
  • біль під пахвою
  • припухлість
  • груди, яка здається важкою

Хоча нерівні груди і дискомфорт є звичайним явищем у людей з фіброзно-кістозної хворобою грудей, важливо знати, коли слід звернутися до лікаря.

Якщо у людини з’являються нові ущільнення або зморщування шкіри, або якщо біль продовжує посилюватися, найкраще звернутися до лікаря.

Чи пов’язано це з раком?

За даними онкологічного товариства, наявність фіброзно-кістозної хвороби грудей не збільшує шанси людини на розвиток раку грудей. Між цими двома станами немає відомого зв’язку.

Фіброзно-кістозна хвороба молочної залози може ускладнити диференціацію нової пухлини грудей і фіброзно-кістозних змін.

Щомісячне самообстеження грудей і дотримання рекомендацій лікаря з клінічних оглядів і мамографії може допомогти виявити будь-які шкідливі зміни на ранній стадії.

Діагностика фіброкістозної хвороби молочної залози

Лікар може діагностувати фіброзно-кістозну хворобу грудей після клінічного обстеження грудей і аналізу симптомів.

Під час огляду лікар промацує кожну груди, щоб перевірити наявність шишок або аномальних ділянок. Фіброзно-кістозні зміни грудей мають тенденцію відчуватися інакше, ніж пухлини, пов’язані з раком грудей.

Зазвичай фіброзно-кістозні зміни пов’язані з утворенням грудок, не прикріплених до навколишньої тканини. Шишки зазвичай рухливі, коли лікар їх пальпує.

Іноді шишка може здаватися твердіше, ніж зазвичай, або у лікаря можуть бути інші проблеми. Проведення мамографії або УЗД молочної залози може допомогти їм поставити діагноз.

Ці візуалізаційні тести показують більш детальну інформацію про тканини грудей і будь-яких кістах, наприклад про те, заповнена кіста рідиною або тверда. Якщо кіста є твердою і заповненою рідиною, біопсія може допомогти виключити рак.

Люди, які відчувають легкий біль через фіброзно-кістозної хвороби грудей, можуть відмовитися від лікування.

В інших випадках можуть допомогти наступні методи лікування:

Медикаментозне лікування

Лікарі можуть порекомендувати різні ліки від фіброзно-кістозної хвороби грудей. Безрецептурні знеболюючі, такі як ібупрофен або ацетамінофен, можуть зменшити дискомфорт.

Дослідження, що включає 23 дослідження та 2100 учасників, проаналізували ефективність ліків від болю в грудях. Серед методів лікування був гель диклофенаку для місцевого застосування, нестероїдний протизапальний засіб. Результати показали, що гель зменшив біль.

Нагрівати

Теплий компрес полегшить біль у грудях. Не робіть це занадто гарячим, щоб не обпекти шкіру.

Гормони

Гормональна терапія може збалансувати рівні і допомогти зменшити біль у грудях. Лікар може порекомендувати Рецептурні оральні контрацептиви, що містять синтетичний естроген, прогестерон або і те, і інше.

В одному дослідженні також розглядалося використання гелю прогестерону. У дослідження було включено 50 жінок з фіброзно-кістозною хворобою грудей.

На УЗД вимірювали розмір і кількість кіст перед початком терапії і під час дослідження. Кількість і розмір кіст зменшилися під час лікування гелем з прогестероном, і учасники, які отримали його, повідомили про зменшення болю.

Добавки

Деякі добавки можуть допомогти зменшити біль, пов’язаний з кістозно-фіброзною хворобою грудей.

Одне дослідження включало 94 учасники з дискомфортом у грудях через фіброзно-кістозні зміни. Їх розділили на три групи.

Одна група приймала 1000 міліграмів (мг) масла примули вечірньої два рази на день. Друга група приймала 50 мг вітаміну B6 двічі на день, а третя група отримувала плацебо. Учасники приймали таблетки протягом 6 місяців.

Результати показали, що ті, хто приймав масло примули вечірньої або вітамін B6, повідомили про зменшення сили болю через 1, 2 і 3 місяці лікування.

Не було зареєстровано відмінностей у знеболюванні між двома добавками, що вказує на їх однакову ефективність.

Носіть підтримуючий бюстгальтер

Хоча підтримуючий бюстгальтер не може лікувати фіброзну тканину, він може зменшити дискомфорт. Правильно підібраний бюстгальтер повинен підтримувати, але не бути занадто тісним.

Люди, які не впевнені в правильності розміру і типу бюстгальтера, можуть звернутися до фахівця з підбору бюстгальтерів.

Перспектива

Перспективи для людей з фіброзно-кістозною хворобою грудей хороші. Деякі люди не відчувають неприємних симптомів, і інвазивне лікування зазвичай не потрібно.

Хоча лікарі не знають точної причини, гормони є основним фактором змін грудей.

Комбінація домашніх засобів, таких як грілки, знеболюючі та підтримуючий бюстгальтер, може допомогти людям отримати полегшення.

Симптомы фиброзно-кистозной болезни груди обычно проходят после менопаузы.

Залишити відповідь