Після того, як вам поставлять діагноз раку грудей, швидше за все, незабаром ваш лікар почне говорити з вами про лімфатичних вузлах. Ураження лімфатичних вузлів-важлива частина визначення стадії і лікування раку грудей.

Ця стаття допоможе пояснити, що означає поширення раку грудей на лімфатичні вузли, як це впливає на стадію раку і які види лікування зазвичай використовуються.

Що таке лімфатичні вузли?

У вашому тілі сотні лімфатичних вузлів. Ваші лімфатичні вузли є частиною вашої лімфатичної системи, яка, в свою чергу, є частиною вашої імунної системи.

Лімфатичні вузли-це невеликі бобоподібні структури, що містять імунні клітини, які допомагають боротися з інфекцією. Вони пов’язані системою лімфатичних судин, які переносять рідину по всьому тілу. Коли рідина проходить через лімфатичні вузли, вони фільтрують шкідливі речовини.

Рак поширюється, коли ракові клітини відриваються від первинної пухлини. При раку грудей ці клітини, швидше за все, досягнуть лімфатичних вузлів, найближчих до ураженої грудей.

Зазвичай ці лімфатичні вузли знаходяться під пахвою, але є також скупчення лімфатичних вузлів поруч з ключицею і грудиною.

Ті, які знаходяться найближче до грудей, називаються сторожовими лімфатичними вузлами. Вузли під пахвою називаються пахвовими лімфатичними вузлами.

Навіть якщо рак досяг сусідніх лімфатичних вузлів, це не означає, що він поширився на інші області. Але рак, що досягає лімфатичної системи або кровотоку, має більший потенціал поширення в Інші частини тіла.

Рак грудей, який поширився на лімфатичні вузли, можна лікувати більш агресивно, ніж якщо б він не досяг цих вузлів.

Виживання 5 років для раку молочної залози, який не досяг прилеглих лімфатичних вузлів 99 відсотків у порівнянні з 86 відсотків, коли у нього є.

Стадія раку грудей і лімфатичних вузлів

Після початкового діагнозу раку вам потрібно знати, чи поширився він за межі первинної пухлини. Якщо у вас збільшені лімфатичні вузли, ваш лікар може провести голкову біопсію. В іншому випадку лімфатичні вузли можна перевірити під час операції на грудях.

Ваш лікар призначить клінічну стадію на підставі:

 • фізичний огляд
 • Візуальні тести
 • біопсія пухлини

Після операції ви отримаєте більш детальну інформацію про тканини грудей і лімфатичних вузлах. Ця інформація допомагає визначити патологічну стадію.

Поразка лімфатичних вузлів-ключовий фактор в постановці раку грудей. У проміжній системі TNM:

 • T-розмір пухлини
 • N представляє ураження лімфатичних вузлів
 • M-метастаз (поширення)

Ось що потрібно знати про ракових клітинах і ураження лімфатичних вузлів.

Ураження лімфатичних вузлів

 • NX: ракові клітини в лімфатичних вузлах неможливо виміряти.
 • N0: у сусідніх лімфатичних вузлах не виявлено ракових клітин.
 • N1: Рак поширився на від одного до трьох лімфатичних вузлів пахв, або невелика кількість ракових клітин було виявлено в лімфатичних вузлах поруч з грудиною під час біопсії сторожового вузла.
 • N2: Рак поширився на чотири-дев’ять пахвових лімфатичних вузлів або збільшені лімфатичні вузли молочної залози.
 • N3: Рак поширився на 10 або більше пахвових лімфатичних вузлів, розмір одного з яких перевищує 2 міліметри (мм), або рак виявлений в лімфатичних вузлах під ключицею, і одна ділянка більше 2 мм.

Інші фактори, які можуть вплинути на стадію раку грудей, включають:

 • Ступінь пухлини. Це пов’язано з тим, наскільки аномальні ракові клітини з’являються під мікроскопом. Чим вище оцінка, тим агресивніше рак.
 • Биомаркерные тести. Ракові клітини будуть перевірені на наявність певних рецепторів, таких як естроген, прогестерон і HER2 (білок, що сприяє зростанню, що знаходиться поза клітинами грудей). Все це може сприяти зростанню ракових клітин у грудях.

Всі ці фактори разом визначають стадію.

СТАДІЯ РАКУ ГРУДЕЙ

У раку грудей чотири стадії. Коли вражені лімфатичні вузли, це як мінімум 2-я стадія. Метастатичний рак молочної залози-4-а стадія.

Чи є симптоми раку грудей в лімфатичних вузлах?

Ви, напевно, не помітили б, якби кілька ракових клітин досягли лімфатичного вузла. У міру зростання кількості ракових клітин симптоми можуть включати шишки або припухлості в пахвових западинах або навколо ключиці.

Можливе збільшення лімфатичних вузлів, навіть якщо ви не виявили ущільнення в грудях. Є також доброякісні захворювання, які викликають збільшення лімфатичних вузлів в області грудей.

Якщо ви помітили збільшені лімфатичні вузли, але не виявили інших симптомів або ознак, запишіться на прийом до лікаря.

Які варіанти лікування?

Варіанти лікування раку грудей залежать від безлічі факторів, в тому числі:

 • гормональний статус і статус рецептора HER2 клітин раку грудей
 • ступінь пухлини
 • стадія раку
 • ваша генетика або успадковані гени

Операція

Двома основними типами хірургії первинної пухлини молочної залози є операції зі збереженням грудей (лампектомія) або мастектомія.

 • Лампектомія включає видалення пухлини грудей і всіх уражених навколишніх тканин. Ваш хірург намагатиметься зберегти решту грудей.
 • Мастектомія включає видалення всієї грудей, а в деяких випадках також видаляються кілька або кілька лімфатичних вузлів біля грудей.

Радіація

Після операції часто слід променева терапія, особливо при ураженні лімфатичних вузлів. Він може впливати на певні лімфатичні вузли, пухлини або ділянки, де пухлина була видалена хірургічним шляхом.

Мета променевої терапії-зосередитися на ракових клітинах, які все ще можуть бути присутніми в певних областях, таких як лімфатичні вузли або тканину, яка знаходилася поруч з віддаленою пухлиною.

Променева терапія може пошкодити ДНК ракових клітин, що допомагає їх знищити. Він не націлений на все ваше тіло, як хіміотерапія, тому ризик пошкодження здорових клітин нижче.

Є два типи випромінювання:

 • Зовнішнє променеве випромінювання. Це найбільш поширений вид променевої терапії раку грудей. Він включає в себе великий апарат, який посилає промені радіації в певну область грудей, де все ще можуть бути ракові клітини.
 • Внутрішнє випромінювання. Цей метод, також відомий як брахітерапія, зазвичай використовується після лампектомії або на ранній стадії раку грудей. Він включає розміщення радіоактивних гранул або насіння в певній області грудей через катетер. Гранули зазвичай залишають там приблизно на 10-20 хвилин, а потім видаляють.

Лімфодисекція

Диссекція лімфатичних вузлів-це хірургічна процедура, при якій видаляються лімфатичні вузли поруч з пухлиною. Потім зразок тканини лімфатичного вузла досліджується на наявність ознак ракових клітин.

Це лікування може включати:

 • регіонарна лімфодисекція, тобто видалення деяких лімфатичних вузлів поруч з областю пухлини
 • Радикальна диссекція лімфатичних вузлів, тобто видалення всіх лімфатичних вузлів поруч з областю пухлини

Видалення декількох лімфатичних вузлів не завжди викликає проблеми і не послаблює вашу імунну систему.

Але відсутність лімфатичних вузлів може викликати скупчення лімфатичної рідини-стан, зване лімфедемою. Ризик лімфедеми збільшується зі збільшенням кількості віддалених лімфатичних вузлів. Як тільки він розвинеться, це може стати довгостроковою проблемою.

Інші побічні ефекти можуть включати оніміння та зменшення діапазону рухів у руці та плечі.

У 2017 році результати великого клінічні випробування показали, що пахвові лімфатичні вузли (ті, що під рукою) не завжди потрібно видаляти, навіть якщо ракові клітини виявляються в сторожових вузлах (найближчих до грудей). Це відноситься до пацієнтів з раком грудей на ранній стадії, які перенесли лампектомію.

Розглядаючи 10-річні результати, дослідження показало, що видалення сторожових лімфатичних вузлів саме по собі не впливає на виживання в порівнянні з дисекцією пахвових лімфатичних вузлів.

Хіміотерапія

Хіміотерапевтичні препарати можуть знищувати ракові клітини по всьому тілу.

Ваш лікар може запропонувати хіміотерапію при ураженні лімфатичних вузлів або якщо є ймовірність, що рак поширився за межі лімфатичних вузлів.

Хіміотерапія може бути хорошим вибором при дуже агресивних формах раку або при негативних рецепторах гормону і HER2.

Гормональна терапія

Гормональна терапія може блокувати рецептори естрогену або знижувати рівень естрогену. Це може бути ефективним варіантом лікування раку грудей, який має гормональний рецепторний статус естроген-позитивного (ER +).

Цей вид терапії ще називають ендокринної терапією. Ці ліки включають:

 • інгібітори ароматази
 • агоністи рилізинг-гормону лютеїнізуючого гормону (ЛГРГ)
 • тамоксифен

Цілеспрямована терапія

Таргетна терапія атакує певні типи ракових клітин. Наприклад, HER2-позитивний рак молочної залози можна лікувати за допомогою:

 • моноклональні антитіла
 • інгібітори тирозинкінази

До інших цільових методів лікування відносяться:

 • інгібітори Циклін-залежних кіназ
 • інгібітори mTOR
 • Інгібітори PARP

Інгібітори PARP в порівнянні з хіміотерапією, таргетна терапія, як правило, краще розпізнає різницю між раковими і нормальними клітинами. Через це ці методи лікування можуть пошкодити ракові клітини, обмежуючи при цьому шкоду нормальним клітинам.

Імунотерапія

Імунотерапія-це вид біологічної терапії, яка допомагає вашій імунній системі розпізнавати ракові клітини і атакувати їх.

Деякі приклади імунотерапії раку грудей включають такі препарати, які вводяться у вигляді внутрішньовенних (IV) інфузій:

 • пембролизумаб (Кейтруда)
 • атезолизумаб (Тецентрик)

Клінічні випробування

Клінічні випробування доступні для багатьох типів і стадій раку грудей. Онколог може допомогти визначити, чи підходить вам дослідження.

Розуміння вашого раку та лікування

Не всі види раку грудей однакові. Чужий досвід їх лікування може повністю відрізнятися від вашого. Розуміння вашого типу та стадії може допомогти зрозуміти рекомендації вашого лікаря. Це може допомогти вам краще зрозуміти свій вибір лікування.

Велика частина лікування раку-це відносини між вами і вашою онкологічною бригадою. Ось деякі речі, про які вам потрібно знати на ранньому етапі, щоб Ви були добре обізнані про ваш конкретний тип раку грудей:

Що дізнатися у лікаря

 • стадія раку
 • ступінь пухлини
 • ваш гормональний статус і статус рецептора HER2
 • генетичне тестування
 • Ваші варіанти операції: лампектомія, мастектомія, біопсія лімфатичних вузлів, реконструкція грудей
 • ваші цілі лікування, побічні ефекти і як дізнатися, чи працює лікування

Онкологи зустрічаються з хворими на рак кожен день, і їх робота – бачити вас як цілісної людини. Висловлюйте свої бажання і потреби. Будьте впевнені, що немає занадто незначних питань, щоб задати їх.

Коли рак грудей виявляється в лімфатичних вузлах, це означає, що рак поширився з первинної пухлини і знаходиться як мінімум на 2 стадії.

Ураження лімфатичних вузлів є важливою частиною визначення стадії і визначення найбільш ефективних методів лікування.

Знання особливостей вашого раку грудей може допомогти вам стати партнером лікаря і активно брати участь у вашому лікуванні.

Залишити відповідь