Псоріаз-це хронічне аутоімунне захворювання, яке викликає швидке накопичення клітин шкіри. Це скупчення клітин викликає лущення на поверхні шкіри.

Запалення і почервоніння навколо лусочок зустрічаються досить часто. Типові псоріатичні лусочки мають білувато-сріблястий колір і утворюють товсті червоні плями. Іноді ці плями тріскаються і кровоточать.

Псоріаз-це результат прискореного виробничого процесу шкіри. Зазвичай клітини шкіри ростуть глибоко в шкірі і повільно піднімаються на поверхню. Зрештою вони відвалюються. Типовий життєвий цикл клітини шкіри становить один місяць.

У людей з псоріазом цей виробничий процес може відбутися всього за кілька днів. Через це клітини шкіри не встигають відпасти. Це швидке перевиробництво призводить до накопичення клітин шкіри.

Лусочки зазвичай утворюються на суглобах, наприклад на ліктях і колінах. Вони можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла, в тому числі:

 • Руки
 • ноги
 • шия
 • скальп
 • личко

Менш поширені види псоріазу вражають нігті, рот і область навколо геніталій.

Згідно з одним дослідженням, псоріазом хворіють близько 7,4 мільйона американців. Зазвичай це пов’язано з кількома іншими станами, в тому числі:

 • діабет 2 типу
 • запальне захворювання кишечника
 • хвороба серця
 • псоріатичний артрит
 • занепокоєння
 • депресія

Які бувають типи псоріазу?

Є п’ять типів псоріазу:

Бляшковий псоріаз

Бляшковий псоріаз – найбільш поширений вид псоріазу.

За оцінками американської академії дерматології (AAD), близько 80 відсотків людей з цим захворюванням страждають бляшковим псоріазом. Він викликає червоні запалені плями, що покривають ділянки шкіри. Ці плями часто покриті білувато-срібними лусочками або бляшками. Ці бляшки зазвичай зустрічаються на ліктях, колінах і шкірі черепа.

Каплевидний псоріаз

Плямистий псоріаз є поширеним в дитинстві. Цей тип псоріазу викликає невеликі рожеві плями. Найбільш частими ділянками каплевидного псоріазу є тулуб, руки і ноги. Ці плями рідко бувають товстими або піднятими, як при бляшковому псоріазі.

Пустульозний псоріаз

Пустульозний псоріаз це частіше зустрічається у дорослих . Це викликає появу білих бульбашок, заповнених гноєм, і великих червоних запалених ділянок шкіри. Пустульозний псоріаз зазвичай локалізується на невеликих ділянках тіла, наприклад на руках або ногах, але може бути широко поширеним.

Зворотний псоріаз

Зворотний псоріаз викликає появу яскравих ділянок червоної, блискучої, запаленої шкіри. Ділянки зворотного псоріазу розвиваються під пахвами або грудьми, в паху або навколо шкірних складок на геніталіях.

Еритродермічний псоріаз

Еритродермічний псоріаз-важка і дуже рідкісна різновид псоріазу.

Ця форма часто покриває відразу великі ділянки тіла. Шкіра здається майже засмаглою. Лусочки, які розвиваються, часто відшаровуються великими ділянками або листами. Нерідко у людини з цим типом псоріазу піднімається температура або він сильно захворює.

Цей тип може бути небезпечним для життя, тому людям слід негайно звернутися до лікаря.

Які симптоми?

Симптоми псоріазу відрізняються від людини до людини і залежать від типу псоріазу. Області псоріазу можуть бути такими маленькими, як кілька лусочок на шкірі черепа або ліктя, або покривати більшу частину тіла.

Найбільш часті симптоми бляшкового псоріазу включають:

 • червоні, підняті, запалені ділянки шкіри
 • білувато-срібні лусочки або бляшки на червоних плямах
 • суха шкіра, яка може потріскатися і кровоточити
 • болезненность вокруг пятен
 • свербіж і печіння навколо плям
 • товсті нігті без ямок
 • хворобливі, опухлі суглоби

Не кожна людина зазнає всі ці симптоми. Деякі люди будуть відчувати зовсім інші симптоми, якщо у них буде менш поширений тип псоріазу.

Більшість людей з псоріазом проходять» цикли ” симптомів. Стан може викликати серйозні симптоми протягом декількох днів або тижнів, а потім симптоми можуть зникнути і стати майже непомітними. Потім, через кілька тижнів або якщо стан посилюється звичайним тригером псоріазу, стан може знову загостритися. Іноді симптоми псоріазу повністю зникають.

Якщо у вас немає активних ознак захворювання, у вас може бути « ремісія ». Це не означає, що псоріаз не повернеться, але поки у вас немає симптомів.

Псоріаз заразний?

Псоріаз не заразний. Ви не можете передати стан шкіри від однієї людини до іншої. Дотик до псоріатичного ураження іншої людини не призведе до розвитку цього стану.

Що викликає псоріаз?

Лікарі не знають, що викликає псоріаз. Однак завдяки десятиліттям досліджень вони мають загальне уявлення про два ключові фактори: генетику та імунну систему.

Імунна система

Псоріаз-це аутоімунне захворювання. Аутоімунні захворювання є результатом атаки самого організму. У випадку псоріазу білі кров’яні клітини, відомі як Т-клітини, помилково атакують клітини шкіри.

У звичайному організмі білі кров’яні тільця використовуються для атаки і знищення вторглися бактерій і боротьби з інфекціями. Ця помилкова атака призводить до прискорення процесу виробництва клітин шкіри. Прискорене виробництво клітин шкіри призводить до занадто швидкого розвитку нових клітин шкіри. Вони виштовхуються на поверхню шкіри, де накопичуються.

Це призводить до утворення бляшок, які найчастіше пов’язані з псоріазом. Атаки на клітини шкіри також викликають появу червоних запалених ділянок шкіри.

Генетика

Деякі люди успадковують гени, які підвищують ймовірність розвитку псоріазу. Якщо у вас є найближчий родич з таким захворюванням шкіри, ваш ризик розвитку псоріазу вище. Однак відсоток людей з псоріазом і генетичною схильністю невеликий. За даними Національного фонду псоріазу (НПФ), приблизно від 2 до 3 відсотків людей з цим геном хворіють на це захворювання.

Діагностика псоріазу

Для діагностики псоріазу можуть знадобитися два тести або обстеження.

Фізичне обстеження

Більшість лікарів можуть поставити діагноз за допомогою простого медичного огляду. Симптоми псоріазу зазвичай очевидні, і їх легко відрізнити від інших станів, які можуть викликати аналогічні симптоми.

Під час цього огляду обов’язково покажіть лікарю все, що Вас турбує. Крім того, повідомте свого лікаря, чи є у кого-небудь з членів сім’ї таке захворювання.

Біопсія

Якщо симптоми незрозумілі або ваш лікар хоче підтвердити свій передбачуваний діагноз, він може взяти невеликий зразок шкіри. Це називається біопсією.

Шкіру відправлять в лабораторію, де її досліджують під мікроскопом. Обстеження може діагностувати тип псоріазу, який у вас є. Це також може виключити інші можливі захворювання або інфекції.

Більшість біопсій робиться в кабінеті лікаря в день прийому. Ваш лікар, швидше за все, введе місцеве знеболююче, щоб зробити біопсію менш болючою. Потім вони відправлять біопсію в лабораторію для аналізу.

Коли результати повернуться, ваш лікар може попросити про зустріч, щоб обговорити з вами результати і варіанти лікування.

Тригери псоріазу: стрес, алкоголь та багато іншого.

Зовнішні “тригери” можуть викликати новий напад псоріазу. Ці тригери не у всіх однакові. Вони також можуть змінюватися з часом для вас.

Найбільш часті тригери псоріазу включають:

Стрес

Незвично високий стрес може викликати загострення. Якщо ви навчитеся зменшувати стрес і керувати ним, ви зможете зменшити і, можливо, запобігти загостренням.

Алкоголь

Надмірне вживання алкоголю може викликати загострення псоріазу. Якщо ви надмірно вживаєте алкоголь, спалахи псоріазу можуть бути частішими. Зниження споживання алкоголю корисно не тільки для вашої шкіри. Ваш лікар може допомогти Вам скласти план відмови від алкоголю, якщо вам потрібна допомога.

Травма, пошкодження

Нещасний випадок, поріз або подряпина можуть викликати спалах. Щеплення, вакцини та сонячні опіки також можуть викликати нову спалах.

Ліки

Деякі ліки вважаються тригерами псоріазу. Ці ліки включають:

 • Літій
 • протималярійні препарати
 • ліки від високого кров’яного тиску

Інфекційне захворювання

Псоріаз викликаний, принаймні частково, тим, що імунна система помилково атакує здорові клітини шкіри. Якщо ви хворі або боретеся з інфекцією, ваша імунна система буде працювати з максимальним навантаженням, щоб боротися з інфекцією. Це може спровокувати новий спалах псоріазу. Стрептококова ангіна-частий тригер.

Варіанти лікування псоріазу

Псоріаз невиліковний. Лікування спрямоване на зменшення запалення і лусочок, уповільнення росту клітин шкіри і видалення бляшок. Лікування псоріазу ділиться на три категорії:

Місцеві методи лікування

Креми та мазі, що наносяться безпосередньо на шкіру, можуть допомогти зменшити псоріаз легкого та середнього ступеня тяжкості.

Актуальні методи лікування псоріазу включають:

 • місцеві кортикостероїди
 • актуальні ретиноїди
 • антралін
 • аналоги вітаміну D
 • саліцилова кислота
 • зволожуючий крем

Системні ліки

Людям з псоріазом від помірного до тяжкого ступеня, а також тим, хто погано реагує на інші види лікування, може знадобитися прийом пероральних або ін’єкційних препаратів. Багато з цих ліків мають серйозні побічні ефекти. Лікарі зазвичай призначають їх на нетривалий час.

Ці ліки включають:

 • метотрексат
 • циклоспорин (Sandimmune)
 • біопрепарат
 • ретиноїди

Світлова терапія

У цьому лікуванні псоріазу використовується ультрафіолет (УФ) або природне світло. Сонячне світло вбиває надактивні лейкоцити, які атакують здорові клітини шкіри і викликають їх швидке зростання. І Уфа, і УФВ світло можуть бути корисні для зменшення симптомів псоріазу легкого та середнього ступеня тяжкості.

Більшості людей з псоріазом середнього і важкого ступеня буде корисно комбіноване лікування. Цей тип терапії використовує більше одного виду лікування для зменшення симптомів. Деякі люди можуть використовувати одне і те ж лікування все своє життя. Іншим може знадобитися час від часу змінювати методи лікування, якщо їх шкіра перестає реагувати на те, що вони використовують.

Ліки від псоріазу

Якщо у вас псоріаз середнього або важкого ступеня-або якщо псоріаз перестає реагувати на інші методи лікування, – ваш лікар може розглянути можливість прийому пероральних або ін’єкційних препаратів.

Найбільш поширені пероральні та ін’єкційні препарати, що використовуються для лікування псоріазу, включають:

Біопрепарат

Цей клас ліків змінює вашу імунну систему та запобігає взаємодії між вашою імунною системою та запальними шляхами. Ці ліки вводяться внутрішньовенно або внутрішньовенно.

Ретиноїди

Ретиноїди зменшують виробництво клітин шкіри. Як тільки ви перестанете їх використовувати, симптоми псоріазу, швидше за все, повернуться. Побічні ефекти включають випадання волосся і запалення губ.

Вагітним або вагітним протягом наступних трьох років не слід приймати ретиноїди через ризик можливих вроджених дефектів.

Циклоспорин

Циклоспорин (Sandimmune) запобігає реакції імунної системи. Це може полегшити симптоми псоріазу. Це також означає, що у вас ослаблена імунна система, тому Ви можете легко захворіти. Побічні ефекти включають проблеми з нирками та високий кров’яний тиск.

Метотрексат

Як і циклоспорин, метотрексат пригнічує імунну систему. При використанні в низьких дозах він може викликати менше побічних ефектів. Це може викликати серйозні побічні ефекти в довгостроковій перспективі. Серйозні побічні ефекти включають пошкодження печінки і зниження вироблення червоних і білих кров’яних тілець.

Рекомендації щодо дієти для людей з псоріазом

Їжа не може вилікувати або навіть вилікувати псоріаз, але правильне харчування може зменшити ваші симптоми. Ці п’ять змін способу життя можуть допомогти полегшити симптоми псоріазу та зменшити загострення:

Скидати вагу

Якщо у вас надмірна вага, схуднення може зменшити тяжкість захворювання. Схуднення також може зробити лікування більш ефективним. Неясно, як вага взаємодіє з псоріазом, тому, навіть якщо ваші симптоми не зміняться, втрата ваги як і раніше корисна для вашого здоров’я в цілому.

Дотримуйтеся здорової для серця дієти

Зменшіть споживання насичених жирів. Вони містяться в продуктах тваринного походження, таких як м’ясо і молочні продукти. Збільште споживання нежирних білків, що містять жирні кислоти омега-3, таких як лосось, сардини і креветки. Рослинні джерела омега – 3 включають волоські горіхи, насіння льону та сою.

Уникайте тригерних продуктів

Псоріаз викликає запалення. Деякі продукти теж викликають запалення. Відмова від цих продуктів може поліпшити симптоми. Ці продукти включають:

 • червоне м’ясо
 • рафінований цукор
 • оброблені харчові продукти
 • молочні продукти

Пийте менше алкоголю

Вживання алкоголю може збільшити ризик загострення. Скоротіть або повністю припиніть. Якщо у вас є проблеми з вживанням алкоголю, ваш лікар може допомогти Вам скласти план лікування.

Розгляньте можливість прийому вітамінів

Деякі лікарі вважають за краще вітамінну дієту вітамінами в формі таблеток. Однак навіть самому здоровому їжу може знадобитися допомога в отриманні достатньої кількості поживних речовин. Запитайте свого лікаря, чи слід приймати будь-які вітаміни в якості добавки до свого раціону.

Життя з псоріазом

Життя з псоріазом може бути складним, але при правильному підході ви можете зменшити кількість загострень і жити здоровим і повноцінним життям. Ці три області допоможуть вам впоратися в короткостроковій і довгостроковій перспективі:

Дієта

Схуднення і дотримання здорового харчування можуть мати велике значення для полегшення і зменшення симптомів псоріазу. Це включає в себе дієту, багату омега – 3 жирними кислотами, цільнозерновими і рослинами. Вам також слід обмежити вживання продуктів, які можуть посилити запалення. Ці продукти включають рафінований цукор, молочні продукти та напівфабрикати.

Існують неофіційні дані про те, що вживання в їжу фруктів і овочів пасльону може викликати симптоми псоріазу. До пасльонових фруктів і овочів відносяться помідори, а також біла картопля, баклажани і продукти, отримані з перцю, такі як перець і кайенский перець (але не чорний перець, який взагалі походить з іншої рослини).

Стрес

Стрес-це добре відомий спусковий механізм псоріазу. Вміння справлятися зі стресом і справлятися зі стресом може допомогти вам зменшити загострення і полегшити симптоми. Щоб знизити рівень стресу, спробуйте наступне:

 • медитація
 • ведення журналу
 • дихання
 • йога

Емоційне здоров’я

Люди з псоріазом частіше відчувають депресію і проблеми з самооцінкою. Ви можете відчувати себе менш впевнено, коли з’являються нові плями. Може бути важко поговорити з членами сім’ї про те, як псоріаз впливає на вас. Постійний цикл стану теж може засмучувати.

Всі ці емоційні проблеми дійсні. Важливо знайти спосіб впоратися з ними. Це може включати розмову з професійним експертом з психічного здоров’я або приєднання до групи людей з псоріазом.

Псоріаз і артрит

Согласно последним клиническим рекомендациям AAD и NPF, от 30 до 33 процентов людей с псориазом получают диагноз псориатический артритЗгідно з останніми клінічними рекомендаціями ADA і NPF, від 30 до 33 відсотків людей з псоріазом отримують діагноз псоріатичний артрит..

Цей тип артриту викликає набряк, біль і запалення в уражених суглобах. Його часто приймають за ревматоїдний артрит або подагру. Наявність запалених червоних ділянок шкіри з бляшками зазвичай відрізняє цей тип артриту від інших.

Псоріатичний артрит-хронічне захворювання. Як і псоріаз, симптоми псоріатичного артриту можуть приходити і йти, чергуючи загострення і ремісію. Псоріатичний артрит також може бути безперервним, з постійними симптомами та проблемами.

Цей стан зазвичай вражає суглоби пальців рук і ніг. Це також може вплинути на вашу нижню частину спини, зап’ястя, коліна або щиколотки.

Більшість людей, у яких розвивається псоріатичний артрит, страждають на псоріаз. Однак захворювання суглоба може розвинутися і без діагнозу псоріаз. У більшості людей, яким поставлений діагноз артрит без псоріазу, є член сім’ї, у якого дійсно є таке захворювання шкіри.

Лікування псоріатичного артриту може успішно полегшити симптоми, полегшити біль і поліпшити рухливість суглобів. Як і у випадку з псоріазом, зниження ваги, дотримання здорового харчування і відмова від тригерів також можуть допомогти зменшити загострення псоріатичного артриту. Рання діагностика і план лікування можуть знизити ймовірність серйозних ускладнень, включаючи пошкодження суглобів.

Статистика псоріазу

Псоріаз може початися в будь-якому віці, але найчастіше діагноз ставиться в зрілому віці. Середній вік початку становить від 15 до 35 років. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), деякі дослідження показують, що близько 75 відсотків випадків псоріазу діагностуються у віці до 46 років. Другий піковий період діагнозів може припадати на кінець 50-х і початок 60-х років.

За даними ВООЗ, чоловіки і жінки страждають однаково. Непропорційно сильно страждають білі люди. Кольорові люди складають дуже невелику частину діагнозів псоріазу.

Наявність члена сім’ї з цим захворюванням збільшує ризик розвитку псоріазу. Однак у багатьох людей з цим захворюванням взагалі немає сімейного анамнезу. У деяких людей з сімейним анамнезом псоріаз не розвинеться.

Приблизно одна третина людей з псоріазом буде діагностовано псоріатичний артрит. Крім того, у людей з псоріазом частіше розвиваються такі стани, як:

 • діабет 2 типу
 • Хвороба нирок
 • хвороба серця
 • високий кров’яний тиск

Хоча дані не повні, дослідження показують, що випадки псоріазу стають все більш поширеними. Неясно, чи відбувається це через те, що у людей розвивається захворювання шкіри або лікарі тільки починають краще діагностувати.

Залишити відповідь