Є деякі дослідження, які припускають, що дієта може допомогти запобігти раку простати. Але який вплив мають продукти, які ви їсте, на людей, які вже живуть з раком простати?

За даними Американського онкологічного товариства, рак передміхурової залози є другим за поширеністю раком серед американських чоловіків. Приблизно 1 з 9 чоловіків отримає цей діагноз протягом свого життя.

Те, що ви їсте, може вплинути на Ваше ставлення до цієї серйозної хвороби. Активні зміни в харчуванні, особливо якщо ви їсте типову” західну ” дієту, можуть допомогти поліпшити ваш світогляд.

Читайте далі, щоб дізнатися більше про зв’язок між дієтою та раком передміхурової залози.

Що говорить дослідження?

Вплив дієти на рак простати активно досліджується. Кілька джерел вказують на те, що план харчування на основі рослин може бути кращим вибором для чоловіків з раком простати.

Червоне м’ясо, оброблене м’ясо і продукти з високим вмістом жиру, мабуть, шкідливі для людей з раком простати.

Рослинні продукти, такі як соя, фрукти та овочі, можуть мати протилежний ефект. Вживання цих продуктів може допомогти уповільнити зростання раку простати у чоловіків, у яких він є.

У рамках федерального бюджету, що фінансується, дослідження харчування та способу життя чоловіків вивчалося, як дієта з високим вмістом рослинної їжі може сповільнити прогресування раку простати.

У фазі III клінічного випробування 478 учасників з раком простати або сім або більше порцій овочів, з упором на лікопени і каротиноїди, наприклад, помідори і морква, кожен день.

Близько половини групи отримували дієтичні консультації по телефону, в той час як інша половина, контрольна група, слідувала дієтичним радам Фонду раку простати.

У той час як в обох групах рак через два роки прогресував однаково, дослідники з оптимізмом дивляться на те, що у людей з раком простати можливі великомасштабні зміни в харчуванні. Необхідні додаткові дослідження для більш довгострокового впливу на рослинні дієти.

Продукти, які потрібно їсти і яких слід уникати

Якщо ви хочете самостійно відтворити рослинну дієту з харчуванням, вам слід їсти наступні продукти:

Дві порції помідорів і томатних продуктів в день. Помідори багаті лікопіном, антиоксидантом, який має захисний ефект на здоров’я простати.
Дві порції хрестоцвітних овочів в день. Овочі в цій групі включають брокколі, бок-чой, брюссельську капусту, хрін, цвітну капусту, капусту і ріпу. Ці овочі багаті ізотіоціанатами, які можуть допомогти захистити від раку.
Принаймні, одна порція в день овочів і фруктів з високим вмістом каротиноїдів. Каротиноїди-це сімейство антиоксидантів, що містяться в помаранчевих і темно-зелених овочах, таких як морква, солодка картопля, диня, зимова гарбуз і темно-зелені листові овочі.
Одна-дві порції цільнозернових продуктів в день. Цільнозернові продукти з високим вмістом клітковини включають вівсянку, кіноа, ячмінь, просо, гречку і коричневий рис.
По крайней мере, одна порція квасолі або бобових в день. Боби і бобові з високим вмістом білка і низьким вмістом жиру включають соєві боби і соєві продукти, сочевицю, арахіс, нут і ріжкове дерево.

Важливо не тільки те, що ви їсте, але і те, що ви не їсте. Дослідження допускає тільки одну порцію в день будь-якого з наступного:

Від 2 до 3 унцій червоного м’яса
2 унції обробленого м’яса
інші джерела насичених тваринних жирів, такі як 1 столова ложка вершкового масла, 1 чашка цільного молока або 2 яєчних жовтки

Важливо відзначити, що ще одне дослідження в 2011 році виявило, що чоловіки, які споживали два з половиною або більше яєць на тиждень, мали на 81 відсоток підвищений ризик смертельного раку простати порівняно з чоловіками, які споживали менше половини яйця на тиждень.

Чи може дієта вилікувати рак простати?

Не слід використовувати навіть саму здорову дієту в якості єдиного засобу лікування раку простати.

Схоже, що дієта з низьким вмістом тваринних жирів і високим вмістом овочів позитивно впливає на ріст пухлини. Проте лікування все ще необхідне для ефективного лікування захворювання, а також для усунення або зменшення рецидивів.

Важливо пам’ятати, що за чоловіками, включеними в дослідження, уважно спостерігають на предмет прогресування захворювання. Якщо ви вирішите самостійно відтворити їх плани харчування, ви також повинні проявляти пильність щодо призначеного лікування і дотримуватися всі свої медичні прийоми.

Дієта і спосіб життя під час лікування

Лікування раку простати може включати:

пильне очікування
гормональна терапія
операція
хіміотерапія
радіація
інші форми лікування

Деякі з цих методів лікування можуть мати побічні ефекти, такі як втома, нудота або втрата апетиту.

Іноді буває складно підтримувати здоровий і активний спосіб життя під час лікування. Але це досяжно і може допомогти уникнути рецидиву хвороби.

Дієта – це тільки частина здорового способу життя. Ось ще кілька дій, про які слід пам’ятати:

Зберігайте активність, ведучи соціальний календар або відвідуючи групу підтримки.
Підтримуйте здорову вагу. Ожиріння пов’язане з несприятливими наслідками у чоловіків з раком простати.
Знайдіть вправу, яке Вам подобається, і зробіть його частиною свого повсякденного життя. Ходьба, плавання і підняття важких предметів – все це хороший вибір.
Виключіть або скоротіть вживання тютюнових виробів, таких як сигарети.
Виключіть або зменшіть споживання алкоголю.

Відновлення

Чоловіки з надмірною вагою або ожирінням більш схильні до рецидиву або вмирають від цього захворювання, ніж чоловіки з індексом маси тіла в межах норми.

На додаток до скорочення вживання червоного м’яса і насичених жирів у вашому раціоні обов’язково вживайте продукти з високим вмістом лікопіну, а також овочі сімейства хрестоцвітних.

Висновок

Дієта з низьким вмістом червоного м’яса і продуктів тваринного походження і високим вмістом продуктів рослинного походження, таких як овочі і фрукти, може допомогти уповільнити прогресування раку простати і зменшити зростання пухлини. Правильне харчування також може допомогти зменшити рецидив захворювання.

Незважаючи на те, що здорове харчування корисно, воно ніколи не повинно замінювати медичне втручання або спостереження при лікуванні раку.

Залишити відповідь