Рак простати виникає, коли клітини передміхурової залози стають ненормальними і розмножуються. Накопичення цих клітин потім утворює пухлину. Пухлина може призвести до різних ускладнень, таких як еректильна дисфункція, нетримання сечі і сильний біль, якщо рак поширюється на кістки.

Такі методи лікування, як хірургічне втручання та променева терапія, можуть успішно усунути хворобу. Фактично, більшість чоловіків з діагнозом раку простати все ще можуть жити повноцінним і продуктивним життям. Однак ці методи лікування також можуть призвести до небажаних побічних ефектів.

Еректильна дисфункція

Нерви, що контролюють еректильну реакцію чоловіка, розташовані дуже близько до передміхурової залози. Пухлина передміхурової залози або деякі види лікування, такі як хірургічне втручання та променева терапія, можуть пошкодити ці ніжні нерви. Це може викликати проблеми з досягненням або підтримкою ерекції.

Для лікування еректильної дисфункції є кілька ефективних препаратів. Пероральні препарати включають:

  • силденафіл (Віагра)
  • тадалафіл (Сіаліс)
  • варденафіл (Левітра)

Вакуумний насос, який також називається вакуумним звужувальним пристроєм, може допомогти чоловікам, які не хочуть приймати ліки. Пристрій механічно створює ерекцію, нагнітаючи кров в статевий член за допомогою вакуумного ущільнення.

Нетримання сечі

Пухлини простати та хірургічне лікування раку простати також можуть призвести до нетримання сечі. Людина з нетриманням сечі втрачає контроль над сечовим міхуром і може витікати сечею або не може контролювати сечовипускання. Основна причина-пошкодження нервів і м’язів, контролюючих функцію сечовипускання.

Чоловікам з раком простати, можливо, буде потрібно використовувати вбираючі прокладки для збору витікає сечі. Ліки також можуть допомогти зменшити подразнення сечового міхура. У більш важких випадках ін’єкція білка, званого колагеном, в уретру може допомогти звузити прохід і запобігти витоку.

Метастаз

Метастазування виникає, коли пухлинні клітини з однієї області тіла поширюються на інші частини тіла. Рак може поширюватися через тканини і лімфатичну систему, а також через кров. Клітини раку простати можуть переміщатися в інші органи, наприклад, в сечовий міхур. Вони можуть подорожувати ще далі і впливати на інші частини тіла, такі як кістки і спинний мозок.

Метастазуючий рак простати часто поширюється на кістки. Це може привести до наступних ускладнень:

  • сильний біль
  • переломи або переломи кісток
  • жорсткість в стегні, стегнах або спині
  • слабкість в руках і ногах
  • рівень кальцію в крові вище норми (гіперкальціємія), що може привести до нудоти, блювоти і сплутаності свідомості
  • здавлення спинного мозку, яке може привести до м’язової слабкості і нетримання сечі або кишечника

Ці ускладнення можна лікувати за допомогою препаратів, що називаються бісфосфонатами, або ін’єкційних препаратів, які називаються деносумабом (Xgeva).

Довгострокова перспектива

Рак передміхурової залози є другим за поширеністю типом раку у чоловіків після немеланомного раку шкіри. Центри з контролю і профілактики захворювань.

Смертність від раку простати різко знизилася. Вони продовжують падати, коли з’являються нові методи лікування. Це може бути пов’язано з розробкою діагностичних тестів на рак простати в 1980-х роках.

Чоловіки з раком простати мають хороші шанси прожити довгий час навіть після постановки діагнозу. За даними онкологічного товариства , відносна п’ятирічна виживаність при нерозповсюдженні раку простати близька до 100 відсотків. 10-річна виживаність близька до 99 відсотків, а 15-річна виживаність становить 94 відсотки.

Більшість видів раку простати повільно ростуть і нешкідливі. Це спонукало деяких чоловіків розглянути можливість використання стратегії, званої активним спостереженням або»пильним очікуванням”. Лікарі уважно стежать за раком простати на предмет ознак зростання і прогресування за допомогою аналізів крові та інших обстежень. Це допомагає уникнути ускладнень з боку сечовипускання і ерекції, пов’язаних з певними видами лікування. Дослідження, проведене в 2013 році, показує, що люди, у яких діагностовано рак з низьким рівнем ризику, можуть захотіти розглянути можливість лікування лише тоді, коли хвороба виглядає так, ніби вона може поширитися.

Залишити відповідь