Пухлина молочної залози-це локалізована припухлість, виступ, опуклість або шишка в молочній залозі, яка на дотик відрізняється від тканини молочної залози навколо неї або тканини молочної залози в тій же області інших грудей.

Існують різні причини появи ущільнень в молочній залозі. Більшість шишок не є раковими і не представляють ніякої небезпеки.

Причинами можуть бути інфекція, травма, фіброаденома, кіста, жировий некроз або фіброкістоз молочної залози. Пухлини молочної залози можуть виникати як у чоловіків, так і у жінок, але у жінок вони зустрічаються набагато частіше.

Виявивши ущільнення в грудях, людина повинна якомога швидше пройти обстеження.

Причини шишок в грудях

Жіночі груди складаються з різних типів тканин. Два основних типи-це молочні залози, в яких виробляється молоко, і молочні протоки, або трубки, по яких молоко надходить до соска.

Склад тканини молочної залози може змінюватися в залежності від її функції. Наприклад, коли жінка годує грудьми, її груди змінюється. Вони будуть відчуватися і виглядати по-іншому.

Молочна залоза також містить волокнисту сполучну тканину, жирову тканину, нерви, кровоносні судини і лімфатичні вузли.

Кожна частина грудей може по-різному реагувати на зміни в хімічному складі організму. Ці зміни впливають на відчуття і текстуру грудей, а також можуть вплинути на розвиток ущільнень в грудях.

Можливі причини появи ущільнень в грудях включають:

абсцес або інфекція
аденома або фіброаденома
кіста
некроз жиру
ліпома
рак молочної залози

Деякі ущільнення в молочній залозі на дотик мають чітку межу, в той час як інші можуть відчуватися як загальна область ущільненої тканини.

Неракові пухлини

Розмір, відчуття і консистенція ущільнень в молочній залозі можуть істотно відрізнятися. Консистенція може допомогти лікарю діагностувати, що це за грудку.

Кісти молочної залози

Кіста молочної залози-це доброякісний, або нераковий, заповнений рідиною мішечок в молочній залозі. Зазвичай вона гладка і гумова на дотик під шкірою. Деякі кісти молочної залози можуть бути безболісними, в той час як інші дуже болючі. Кісти молочної залози рідко зустрічаються у жінок старше 50 років. Незрозуміло, що викликає кісти молочної залози, але вони можуть розвиватися у відповідь на гормони, пов’язані з менструацією.

Розмір кіст може варіюватися від дуже маленьких, видимих тільки при ультразвуковому дослідженні, до 2,5-5 сантиметрів. Великі кісти можуть тиснути на інші тканини, що може викликати дискомфорт.

Кіста сальної залози може виникнути, якщо протоки сальних або сальних залоз закупорюються. Під шкірою може утворитися закритий мішок або кіста. Вони можуть збільшуватися в розмірах в результаті травми або гормональної стимуляції. Кісти сальних залоз зазвичай не потребують лікування, але їх можна видалити, якщо вони болючі або турбують.

Абсцес

У молочній залозі іноді утворюються абсцеси. Вони можуть бути болючими. Вони не є раковими і зазвичай викликаються бактеріями. Шкіра поблизу грудей може почервоніти, а на дотик вона може бути гарячою або твердою. У жінок, які годують грудьми, ймовірність розвитку абсцесів молочної залози вище.

Аденома

Аденома-це аномальне зростання залозистої тканини в молочній залозі.

Фіброаденоми-найбільш поширені типи аденом в молочній залозі, і вони, як правило, вражають жінок у віці до 30 років, але можуть зустрічатися і у жінок старшого віку. На їх частку припадає 50 відсотків біопсій молочної залози, але зазвичай вони не стають раковими.

Вони не є раковими і часто зникають спонтанно. Фіброаденоми зазвичай круглі і тверді, з рівними межами.

Внутрішньопротокові папіломи

Внутрішньопротокові папіломи-це бородавчасті нарости, що розвиваються в протоках молочної залози. Вони зазвичай розвиваються під соском. Іноді спостерігаються кров’янисті виділення. У молодих жінок зазвичай буває кілька наростів, а у жінок, що наближаються до менопаузи, – тільки один.

Жировий некроз і ліпома

Якщо жирова тканина в молочній залозі пошкоджується або руйнується, може виникнути некроз жирової тканини. У молочній залозі можуть утворюватися не ракові шишки. Вони можуть бути болючими. Можуть бути виділення з соска і ямочка на шкірі над шишкою.

Ліпома-це м’яка не ракова пухлина, яка зазвичай рухлива і безболісна. Це доброякісна жирова пухлина.

Ракова пухлина

Пухлина або пухлина при раку молочної залози зазвичай на дотик тверда або пружна. Зазвичай вона має неправильну форму, і може здаватися, що вона прилипла до шкіри або глибоких тканин молочної залози.

Рак молочної залози зазвичай не болючий, особливо на ранніх стадіях. Він може розвинутися в будь-якій частині грудей або соска, але найбільш часто зустрічається у верхньому зовнішньому квадранті.

Деякі злоякісні пухлини болючі. Це може статися, якщо вони великі, якщо вони викликають здавлювання інших структур в молочній залозі, виразка або проростання через шкіру.

Проверка на наличие уплотнений

П’ять кроків для самообстеження грудей.

Жінкам важливо знати своє тіло і свої груди. Знання того, як зазвичай відчувається груди, може допомогти розпізнати будь-які проблемні зміни або ущільнення.

Наступні рекомендації допоможуть жінкам провести самообстеження.

Дивлячись в дзеркало, перевірте розмір, форму і колір грудей і пошукайте видимі припухлості або шишки.
Підніміть руки і повторіть крок 1.
Перевірте, чи немає виділень з сосків, які можуть бути водянистими, молочними, жовтими або з кров’ю.
Промацайте груди твердими плавними рухами в положенні лежачи, в тому числі під пахвами і до грудної клітини.
Повторіть крок 4 стоячи або сидячи, можливо, в душі буде легше.
Незважаючи на те, що більшість ущільнень в грудях є доброякісними, все незвичайне повинно бути перевірено лікарем.

Лікування

Хоча варто звернутися до лікаря з приводу будь-якого ущільнення в грудях, яке викликає занепокоєння, лікування часто не потрібно, в залежності від причини виникнення ущільнення.

Лікар проведе фізичний огляд і може порекомендувати мамографію або ультразвукове дослідження, щоб перевірити, якого роду пухлина присутня.

Якщо це кіста або фіброзна пухлина, лікар може рекомендувати спостереження за пухлиною, але не вживати ніяких подальших дій.

Якщо є абсцес, лікар може взяти ланцет і дренувати його тонкою голкою, а також призначити антибіотики.

Якщо лікар підозрює рак, може бути взята біопсія. Якщо виявлено рак, лікування зазвичай включає хірургічне втручання та хіміотерапію або променеву терапію, залежно від стадії раку.

Може бути рекомендований тест на зміни в генах BRCA1 або BRCA2. Якщо цей ген присутній і рак молочної залози вже був, то для запобігання рецидиву може бути рекомендована профілактична операція.

Більшість ущільнень в молочній залозі не є раковими, але їх рекомендується перевіряти у лікаря.

Залишити відповідь