Виділення з піхви – це найчастіше нормальне і регулярне явище. Однак є певні типи виділень, які можуть вказувати на інфекцію. Аномальні виділення можуть бути жовтими або зеленими, великими по консистенції або мати неприємний запах.

Дріжджі або бактеріальна інфекція зазвичай викликають аномальні виділення. Якщо ви помітили виділення, які виглядають незвично або мають неприємний запах, зверніться до лікаря для діагностики та лікування.

Види виділень з піхви

Є кілька різних типів виділень з піхви. Ці типи класифікуються за кольором і консистенцією. Деякі види виділень нормальні. Інші можуть вказувати на основне захворювання, яке потребує лікування.

Білий

Невеликі білі виділення, особливо на початку або в кінці менструального циклу, – це нормально. Однак, якщо виділення супроводжуються сверблячкою і мають густу творожистую консистенцію або вид, це ненормально і вимагає лікування. Такі виділення можуть бути ознакою молочниці.

Прозорий і водянистий

Прозорі водянисті виділення-це абсолютно нормально. Це може статися в будь-який час місяця. Воно може бути особливо важким після тренування.

Прозорий і еластичний

Коли виділення прозорі, але еластичні і слизові, а не водянисті, це вказує на ймовірність овуляції. Це нормальний вид виділень.

Коричневий або кривавий

Коричневі або кров’янисті виділення зазвичай є нормальним явищем, особливо якщо вони виникають під час або відразу після менструального циклу. Пізні виділення в кінці менструації можуть виглядати коричневими, а не червоними. Між менструаціями також можуть спостерігатися невеликі кров’янисті виділення. Це називається плямистістю.

Якщо кров’янисті виділення виникають в звичайний час менструації і ви недавно займалися сексом без захисту, це може бути ознакою вагітності. Кров’янисті виділення на ранній стадії вагітності можуть бути ознакою викидня, тому слід обговорити це з вашим акушером-гінекологом.

У рідкісних випадках коричневі або кров’янисті виділення можуть бути ознакою раку ендометрія або шийки матки . Це можуть бути інші проблеми, такі як міома або інші Аномальні новоутворення. Ось чому так важливо щорічно проходити обстеження органів малого таза і здавати мазок Папаніколау . Під час цих процедур ваш гінеколог перевірить наявність аномалій шийки матки.

Жовтий або зелений

Жовті або зелені виділення, особливо якщо вони густі, великі або супроводжуються неприємним запахом , не є нормальним явищем. Цей вид виділень може бути ознакою інфекції трихомоніазом. Зазвичай він передається статевим шляхом.

Причини виділень з піхви

Нормальні виділення з піхви-це здорова функція організму. Це спосіб вашого тіла очищати і захищати піхву. Наприклад, це нормально, якщо виділення збільшуються при статевому збудженні і овуляції. Фізичні вправи, прийом протизаплідних таблеток і емоційний стрес також можуть привести до виділень.

Однак аномальні виділення з піхви зазвичай викликані інфекцією.

Бактеріальний вагіноз

Бактеріальний вагіноз-досить поширена бактеріальна інфекція. Він викликає посилення виділень з піхви з сильним неприємним запахом, а іноді і рибним запахом, хоча в деяких випадках не викликає ніяких симптомів. Жінки, які практикують оральний секс або мають кілька статевих партнерів, мають підвищений ризик зараження цією інфекцією.

Трихомоніаз

Трихомоніаз-ще один вид інфекції. Це викликано найпростішими або одноклітинними організмами. Інфекція зазвичай поширюється при статевому контакті, але також може передаватися при спільному використанні рушників або купальних костюмів. Це призводить до жовтих або зелених виділень з неприємним запахом. Біль, запалення та свербіж також є звичайними симптомами, хоча деякі люди не відчувають жодних симптомів.

Дріжджова інфекція

Грибкова інфекція-це грибкова інфекція, яка викликає білі сирнистий виділення на додаток до відчуттів печіння і свербіння. Присутність дріжджів в піхву є нормальним явищем, але в певних ситуаціях їх зростання може безконтрольно розмножуватися. Наступне може збільшити ймовірність зараження дріжджовим грибком:

  • стрес
  • цукровий діабет
  • використання протизаплідних таблеток
  • вагітність
  • антибіотики, особливо при тривалому застосуванні більше 10 днів

Гонорея і хламідіоз

Гонорея та хламідіоз-це інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), які можуть викликати аномальні виділення. Часто буває жовтого, зеленуватого або каламутного кольору.

Запальні захворювання органів малого таза

Запальне захворювання тазових органів ( ВЗОМТ) – це інфекція, яка часто поширюється статевим шляхом. Це відбувається, коли бактерії поширюються по піхву та іншим репродуктивним органам. Це може викликати сильні виділення з неприємним запахом.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) або рак шийки матки

Вірус папіломи людини (HPV) інфекція передається статевим шляхом. Це може призвести до раку шийки матки. Хоча симптоми можуть бути відсутніми, цей тип раку може викликати кров’янисті, коричневі або водянисті виділення з неприємним запахом. Рак шийки матки можна легко виявити за допомогою щорічних мазків Папаніколау і тестування на ВПЛ.

Коли звертатися за медичною допомогою

Якщо у вас є незвичайні виділення поряд з деякими іншими симптомами, якомога швидше зверніться до лікаря. Симптоми, на які слід звернути увагу, включають:

  • висока температура
  • біль у животі
  • незрозуміла втрата ваги
  • утома
  • підвищене сечовипускання

Якщо у вас є які-небудь сумніви щодо того, чи нормальні виділення, запишіться на прийом до лікаря.

Чого очікувати на прийомі у лікаря

Коли ви звернетеся до лікаря з приводу аномальних виділень з піхви, ви пройдете медичний огляд, включаючи огляд органів малого таза. Ваш лікар також задасть вам кілька запитань про ваші симптоми, менструальний цикл та сексуальну активність. У багатьох випадках інфекцію можна виявити при фізикальному огляді або гінекологічному огляді.

Якщо ваш лікар не може відразу діагностувати проблему, він може призначити кілька аналізів. Ваш лікар може взяти зішкріб з шийки матки, щоб перевірити на наявність ВПЛ або раку шийки матки. Ваші виділення також можуть бути досліджені під мікроскопом, щоб визначити інфекційний агент. Як тільки лікар повідомить вам причину виділень, вам запропонують варіанти лікування.

Домашний уход при выделениях из влагалища

Щоб запобігти інфекціям, дотримуйтесь правил гігієни та носіть повітропроникні матеріали. білизна з бавовни. Не використовуйте спринцювання, так як вони можуть посилити виділення через видалення корисних бактерій. Крім того, практикуйте безпечний секс і використовуйте засоби захисту, щоб уникнути ІПСШ.

Щоб знизити ймовірність дріжджових інфекцій при прийомі антибіотиків, їжте йогурт, що містить живі і активні культури. Якщо ви знаєте, що у вас грибкова інфекція, ви також можете лікувати її безрецептурними препаратами – крем або свічки від дріжджової інфекції.

Залишити відповідь