Вагітність – час Хвилюючий і напружений. У вашому розумі виникає мільйон питань і проблем, від легких (але не дурних – під час вагітності немає дурних питань) до дуже серйозних.

Поширене питання: як хвороба впливає на дитину, поки ви вагітні. Ви завжди повинні повідомляти свого лікаря, якщо у вас підніметься температура під час вагітності, тому що певні віруси можуть вплинути на здоров’я вашої дитини. Приклади включають:

  • цитомегаловірус (ЦМВ)
  • вітряна віспа
  • Вірус Зіка
  • краснуха
  • парвовірус B19
  • герпес
  • ВІЛ

У 2019 році на світовій арені і стрімко поширився новий вірус: новий коронавірус, відповідальний за респіраторне захворювання COVID-19. У зв’язку з тим, що вірус Зіка і пов’язаний з ним ризик вроджених аномалій все ще свіжий в умах багатьох людей, вагітні жінки, можливо, додали ще одне занепокоєння в свої зростаючі списки.

А в 2020 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила глобальний спалах COVID-19 «надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення». Це якісь страшні слова.

CAVID-19-це все ще нове захворювання, яке ще недостатньо вивчено. Як це впливає на вагітних жінок і їх розвиваються дітей, повністю не відомо. І це діє на нерви.

Але перш ніж впадати в паніку, читайте далі. Ось що потрібно знати про новий коронавірус, якщо ви вагітні або плануєте завагітніти.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси-це сімейство вірусів, які циркулюють як у людей, так і у тварин і можуть викликати все, від застуди до більш серйозних респіраторних захворювань.

Наприкінці 2019 року новий коронавірус, який отримав назву коронавірус 2 важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV-2), виявився у людей в Ухані, Китай. Експерти не зовсім впевнені, як вірус виник або поширився, але вони підозрюють, що він, можливо, передався людям в результаті контакту з твариною.

Вірус викликає респіраторне захворювання під назвою COVID-19.

Про які симптоми слід знати вагітним або годуючим жінкам?

COVID-19-це в основному респіраторне захворювання. Симптоми зазвичай з’являються через 2-14 днів після контакту з новим коронавірусом. Дані людей, які заразилися COVID-19 в Китаї, показали, що середній інкубаційний період становить 4 дні. Найбільш часті симптоми, незалежно від того, вагітні ви чи ні:

  • кашель
  • висока температура
  • плутане дихання
  • утома

Інші симптоми включають:

  • озноб, який іноді може виникати разом з повторюваною тряскою
  • хворе горло
  • Головний біль
  • втрата запаху або смаку
  • м’язові болі і болі

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас є які-небудь з цих симптомів і ви вагітні. Можливо, вам знадобиться огляд і, можливо, навіть обстеження, але важливо заздалегідь попередити лікаря, перш ніж йти в офіс, щоб персонал міг вжити заходів для захисту свого здоров’я і здоров’я інших пацієнтів.

Вагітні жінки більш сприйнятливі до вірусу?

Вірус недостатньо вивчений, тому ніхто не може сказати напевно.

Але Центри контролю та профілактики захворювань відзначають, що вагітні жінки більш сприйнятливі, ніж інші, до всіх видів респіраторних інфекцій, таких як грип. Частково це пов’язано з тим, що вагітність змінює вашу імунну систему, а частково через те, як вагітність впливає на ваші легені і серце.

Проте, станом на березень 2020 року немає конкретних доказів того, що вагітні жінки більш схильні до COVID-19, ніж інші люди, говориться в дослідженні 2020 року . Дослідники продовжують вказувати на те, що навіть якщо вони дійсно заразяться, у них не більше шансів, ніж у інших, отримати серйозні ускладнення, такі як пневмонія.

Які методи лікування безпечні для вагітних з коронавірусом?

Лікування COVID-19 схоже на лікування інших респіраторних захворювань. Незалежно від того, вагітні ви чи ні, лікарі рекомендують:

  • прийом ацетамінофену (тайленолу) при температурі 100,4 ° F (38 ° C) або вище
  • залишатися добре гідратованим з водою або напоями з низьким вмістом цукру
  • відпочинок

Якщо тайленол не знижує температуру, у вас утруднене дихання або у вас починається блювота, зверніться до лікаря за додатковими рекомендаціями.

Наскільки небезпечно для вагітної заразитися цим коронавірусом?

Знову ж таки, оскільки вірус такий новий, даних по ньому мало. Але фахівці вміють витягувати з минулого. Вагітні жінки, які заразилися іншими спорідненими коронавірусами, мають більше шансів отримати гірші результати, ніж вагітні жінки, які не заразилися цими інфекціями.

Такі речі, як викидень, передчасні пологи, мертвонародження і більш важка інфекція, спостерігалися у вагітних жінок з іншими коронавірусами. А висока температура в першому триместрі вагітності, незалежно від її причини, може привести до вроджених дефектів.

Добре, зроби глибокий вдих. Ми знаємо, що це звучить дуже страшно. Але всі новини не жахливі, особливо коли ми дивимося на вагітних жінок, які народили, коли були хворі цим конкретним вірусом.

Згідно з звітами ВООЗ які розглядали невелику вибірку вагітних жінок з COVID-19, у переважної більшості не було важких випадків. З 147 досліджених жінок 8 відсотків страждали важким COVID-19 і 1 відсоток перебували в критичному стані.

Коледж акушерів і гінекологів повідомляє, що в той час як деякі китайські жінки з коронавірусу симптомами народили недоношених немовлят, то неясно , чи будуть діти народилися раніше через інфекцію або тому , що лікарі вирішили ризикнути передчасних пологів , тому що мамам – to бути нездоровим. Вони також не бачили жодних доказів того, що саме цей коронавірус викликає викидень.

Чи може вірус передати моїй дитині під час вагітності або пологів?

Судячи з жінок, які народили при зараженні цим коронавірусом, відповідь, ймовірно, така, що це малоймовірно – або, точніше, немає остаточних доказів того, що це так.

COVID – 19-це захворювання, яке в основному передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом (подумайте про кашель та чхання інфікованих людей). Ваша дитина може піддаватися впливу таких крапель тільки після народження.

В одному крихітному дослідженні, присвяченому дев’яти вагітним китаянкам, інфікованим новим коронавірусом в останньому триместрі вагітності, вірус не виявився ні в зразках навколоплідних вод, ні в пуповинної крові, ні в мазках з горла новонароджених.

Три новонароджених, народжених жінками з COVID – 19 зробили тест і отримали позитивний результат на вірус. Решта 30 новонароджених в групі дали негативний результат, і дослідники не впевнені, чи дійсно діти з позитивним результатом заразилися вірусом внутрішньоутробно або вони заразилися їм незабаром після пологів.

Якщо на момент пологів у мене COVID-19, чи знадобиться мені кесарів розтин?

Якщо ви народите дитину природним шляхом або шляхом кесаревого розтину, це буде залежати від безлічі факторів, а не тільки від того, чи є у вас COVID-19.

Вагінальні пологи сприятливі для кесаревого розтину за умови, що Ви маєте право на вагінальні пологи і вам не рекомендується робити кесарів розтин через інших факторів. Вони відзначають, що операція на тілі, вже ослабленому серйозним вірусом, може викликати додаткові ускладнення.

Чи може коронавірус передається з грудним молоком?

У кількох дослідженнях, проведених на годуючих жінок з коронавірусом, відповідь, здається, є негативною. Але експерти попереджають, що необхідно провести додаткові дослідження, перш ніж вони зможуть остаточно сказати, що ризику немає.

Якщо ви молода мама, у якої є COVID-19 (або підозрюєте, що це можливо), поговоріть зі своїм лікарем про плюси і мінуси грудного вигодовування. Якщо ви все ж вирішите годувати грудьми, ви можете допомогти обмежити вплив вірусу на вашу дитину:

  • носити маску для обличчя
  • ретельно мити руки перед тим, як торкатися до малюка; обов’язково потрапте під нігті і в перетинки пальців
  • ретельно мити руки перед тим, як брати молоковідсмоктувач або пляшечку
  • враховуючи, що хтось здоровий дає дитині пляшечку зцідженого грудного молока

Які найкращі стратегії запобігання коронавірусу?

Без сумніву, ви чули їх раніше, але вони можуть повторювати:

  • Мийте руки водою з милом протягом 20 секунд. В крайньому випадку використовуйте дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60 відсотків. І відмовтеся від дитячих серветок-вони не дезінфікують.
  • Встаньте на відстані 6 футів від людей.
  • Не торкайтеся обличчя, особливо рота, очей і носа.
  • Тримайтеся подалі від великих натовпів. Фактично, чим більше ви зможете обмежити своє спілкування з людьми, тим краще.
  • Дбай про себе. Їжте добре. Досить Відпочивай. Якщо ваш лікар каже, що це нормально, робіть вправи. Здорове тіло краще, ніж виснажене, відобразити всілякі хвороби.

Подібно до опухлих щиколоток і запорів, тривога є постійним супутником під час вагітності. Але важливо зберігати перспективу.

Цей новий коронавірус-серйозна справа, але вагітні ви чи ні, ви не сидяча качка.

Хоча ще багато чого належить дізнатися про вірус, невелике дослідження показує, що у вагітних жінок з CAVID-19 ймовірність важкого захворювання не вище, ніж у інших. І, згідно з обмеженими даними, які ми маємо, малоймовірно, що вірус передається їхнім дітям під час вагітності або пологів.

Як то кажуть, потрібно бути готовим, а не боятися. Прості кроки, такі як ретельне миття рук і обмеження часу в натовпі, можуть мати велике значення для захисту вас і вашої дитини.

Залишити відповідь